«Як опозиції сформувати більшість-2012»

 

 

       Новий виборчий закон, за системою 50 на 50, дає гарантії формування щонайменше сталої блокуючої «меншості» опозиції, у 150 мандатів і більше, що категорично унеможливлює внесення владою будь-яких абсурдних змін у Конституцію, наприклад, обрання наступного президента у стінах Верховної Ради, а не на загальних, прямих, всенародних виборах 2015 року.

       Адже, у випадку подолання 5-ти відсоткового бар’єру лише трьома партіями, опозиція набирає 135 мандатів за пропорційними списками (лише за результатами соціологічного опитування станом на 1 листопада 2011 року):

        «Батьківщина» - 20 % від 225 дає 86 мандатів з «дивідендами»,

        «Фронт змін» - 10 % дає 41 мандат, що в сумі 135 «списочників».

        Проти 22 % «Партії регіонів» з 99 «списочниками».

        До виборів ще далеко. І при умові злиття в КПУ інших їх знакових союзників, або підтримки голосами електорату ПР на Сході комуністів, зайвою сотнею тисяч виборців, КПУ гарантовано долає 5 % бар’єр.

        Аналогічно зі «Свободою». При умові злиття в «Свободу» декількох знакових осіб з інших непрохідних націонал-демократичних партій, цілком можливе подолання 5 % бар’єру.

        «УДАР» Кличків може об’єднати в собі Вячеслава Кириленка, Анатолія Гриценка, Миколу Катеринчука, інших знакових «НУНСівців»…, що гарантовано дозволить посилити 5 відсотків.

        Тоді. картина хоч і міняється в деталях, у голому підсумку дає абсолютно аналогічний результат, що і вище, а саме:

        «Батьківщина» - 22 % має 75 депутатів «списочників».

        «Фронт змін» - 10 % має 35 мандатів.

        «УДАР» - 5 % має 16 мандатів.

        «Свобода» - 5 %  має 16 мандатів.

        В сумі - 134 мандата.

        Проти, «Партії регіонів» - 22 % має 75 «спис очників».

        КПУ – 5 % має 16 мандатів.

        В сумі – 91 мандат.   

        Якщо з пропорційною системою хоч щось зрозуміло, то з мажоритарною набагато складніше і туманніше.

        Закон дозволяє одному й тому ж кандидату одночасно балотуватися і по списках і по одномандатному мажоритарному округу. Знакові і потужні кандидати є в кожній команді. Достатньо і олігархів, мільйонерів, письменників, артистів, мерів, екс-президентів, екс-міністрів, екс-прем’єрів,  екс-губернаторів, громадських діячів… При бажанні кожний висунеться і зареєструється.

       Тож як опозиції сформувати свою «більшість» у ВРУ, у 226 голосів?

       Теоретично можливо! Практично песимістично!            

       Шанси опозиції на формування своєї «більшості» мають місце бути. Але, при одній умові! Виключно у випадку формування, висування, підтримки  (не взаємопоборювання на одному одномандатному виборчому мажоритарному округу), всіма політичними та електоральними силами «Комітету опору диктатурі», свого одного(!) єдиного кандидата, взаємно консенсусно погодженого.

       Для цього необхідно спільно перемогти у 90-100 округах, з 225.

       Якщо вистачить на це розуми і зусиль, то 226 голосів опозиція матиме.

       Виставити проти одного провладного, погодженого Януковичем особисто, кандидата від сьогоднішньої антинародної коаліції «більшості», такого ж погодженого всією опозицією демократа, дозволить переломити традиційну стратегію і тактику влади на підкуп, фальсифікацію, адмінресурс, шантаж та залякування, і здобути вагому електоральну підтримку виборців.

        Союзником у цій боротьбі з режимом Януковича будуть: чорнобильці, афганці, студенти, пенсіонери, ветерани, діти війни, скорочені та обділені чиновники, освітяни, медики, працівники сфери культури, підприємці, таксисти, весь дрібний і середній бізнес, військові, ув’язнені, тощо… Набагато легше, на пальцях однієї руки, сказати хто буде з цією владою, а ніж перелічити їх ворогів. А це, прокурори, частина ментів, СБУшників, та жируюча свора високопосадовців, всіх ОДА та РДА, міністерств та відомств, половина з яких виключно вихідці з Донбасу, яких люто ненавидить все окуповане «донецькими» місцеве населення, та не менш ненавидить інша ображена, обділена і заздрісна половина корумпованого чиновництва. 

         Важко буде режиму відмити своє «обличчя», навіть в золотому унітазі, в екологічно чистому «Межигір’ї»! Неможливо буде отримати голос підтримки, на користь «кровосісь», від «вдячних» 60-ти річних жінок-пенсіонерів!

        Шанс завжди є! За нього потрібно лише боротися!

        Режим сам все зробить для свого політичного самознищення і смерті!

        Народу-виборцям потрібно лише самим собі допомогти восени 2012 року!

        І тоді Україна буде, в перспективі, демократичною, європейською, правовою країною – членом Європейського Союзу та НАТО!

       Україна без Януковича!

       Україна без Партії регіонів!

       Україна без «урок» та «кровосісь»!


18.11.2011 Юрій Романюк 1267 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

979
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

794
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1911
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3265
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2563
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2554

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

255

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

742

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

699

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1625
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

372
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

707
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

626
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

361
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

389
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27051
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

851
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19687
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

440
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

405
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

740
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1361 4