Як кожна радянська дитина я хотів стати комуністом. Комуністи жили помітно краще, ніж некомуністи...

 

Моя Приватна Декомунізація.


Як кожна радянська дитина з незаможної провінційної родини періоду брєжнєвщини, я хотів стати комуністом. Комуністи жили помітно краще, ніж некомуністи. А хто ж не хотів жити краще.


Щоправда, комуністом стати було нелегко. Більш-менш реальна нагода у мене появилася під час строкової служби у ВВ МВД СССР. Старший сержант, замкомвзвода, заступник начальника конвойного караула, відмінник політичної та бойової підготовки, відзначений нагрудним знаком за «Отлічіє в службє» 2-го ступеня – ну чим не кандидат в члєни?


Переконаний в своїй майже кандидатській ідеальності, заходжу до замполіта батальйону капітана Афоніна, котрий мені відкрито симпатизував як здібному, розумному, принциповому воїну-дзержинівцю, і прошу у нього рекомендацію. І тут бачу, як завжди усміхнений і приязний офіцер, хмурніє, зсуває брови, відводить погляд і тихо, але з притиском питає: «А зачєм тібє, бандера, партія?».


Я спочатку оторопів, а потім спробував скорчити ображену гримасу, але це не допомогло. Капітан Афонін вже дивився мені у вічі і спокійно, навіть якось лагідно промовляв: «Нєт, я на свою партійною совєсть такой ґрєх нє возьму». Ось так і почалась моя примусова декомунізація.


Все інше вже довелося робити самому. Для початку я відправив у домашній архів Пам`ятку першокурсникові Львівського Політехнічного Інституту ім. Ленінського Комсомолу, комсомольський і профспілковий квитки, а також згадану вже армійську відзнаку, разом зі значками Отлічнік і ГТО 2-го розряду. Ну і приступив до поступового, але послідовного витискання із себе всього «комуністичного».


Перше, що я зробив, це відмовився від версії, що мене імовірно назвали в честь вождя трудового пролетаріату і почав відзначати іменини на свято Володимира. В результаті чого змушений був переглянути цінність «святих українського народу» і взагалі відмовився святкувати будь-які персональні дати.


Потім припинив слухати Ротару і дивитися серіал «Мєсто встрєчі ізмєніть нєльзя» та іншу комуністичну пропагандистську пургу. В результаті чого розвинулась алергія до сучасних російських, а заодно й українських серіалів і попси. 


Як тільки з`явилась можливість їздити закордон, припинив відпочивати у Криму і купувати одяг та ліки в Україні. В результаті чого європейський культурний та історичний контекст став мені значно ближчий, ніж «руський», а в новітній історії - комуно-руський. 


Відколи почав більше (ніж «за комуністів») заробляти, відмовився від радянських харчових «дефіцитів» і присів на галицький натур-продукт і європейські шляхетні напої. В результаті чого виросло заслужене і більш, ніж помітне черевце, яке не вдається втягнути назад в тіло навіть перед дзеркалом в анфас і в профіль.


Можна б продовжувати, але час сказати найважливіше – після своєї власної декомунізації я став іншою людиною. Якою? Скажу! Тепер я:

 

1. Тупикова вітка галицького українства з кволим європейським паростком.

 

2. Полум`яний, але мовчазний полеміст з передостанньою стадією мізантропії.

 

3. Новий тип людини, на якій сходяться науковий та релігійний шляхи розвитку людства (того кращого).


26.10.2016 Володими Павлів 2134 0
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

9194 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1635
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1517
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2549
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4312
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3062

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

869

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1287

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1186

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

2212
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1550
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1308
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1078
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

422
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

505
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1715
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1616 5
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20202
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

176
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

539 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

583
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

928