Як безпечно користуватися послугами туристичних агентств?

 

/data/blog/87890/1999460e20d1ae31a329ce475c42e5a9.jpg

 

Більшість людей, які планують поїхати на відпочинок в далекі й іноді екзотичні країни, швидше за все, не візьме з собою один рюкзак і компас, але попрямує в туристичне агентство.

 

Завдяки цьому можна без проблем вирішити багато різних формальностей, заощадити трохи особистого часу, а за відповідну плату одержати відпустку за розкладом практично від А до Я.

 

Тому, якщо ви плануєте свій відпочинок мрії не дайте нікому себе обманути пустими обіцянками і не втрачайте пильності. Навіть великі туристичні агентства можуть підвести, що ваш відпочинок не буде мати нічого спільного з блаженним відпочинком, який ви планували. Контролюйте бюро подорожей, щоб все пройшло за планом, і відпустка запам’ятався тільки гарними враженнями. Як це робити і на що звертати увагу?

 

Будьте обережні при підписанні договору

 

Читаючи договір, не уникайте ознайомлення з фрагментами, які здаються вам нудним, або незрозумілим. Дуже часто в них приховані несприятливі для вас пункти, наприклад, про відсутність відповідальності організатора, в даному випадку, або майбутніх додаткових витратах, про яких раніше не було мови. Не поспішайте, і не робіть імпульсивних вчинків – постарайтеся зберегти холоднокровність. Можливо, потрібно буде проконсультуватися з фахівцем (юристом), який допоможе вам розібратися в різних нюансах. Не викидайте договір. Завдяки цьому ви не будете картати себе за те, що щось пропустили. Якщо щось не розумієте – краще зайвий раз переспрашивай. Кожне туристичне агентство зобов’язане пояснити всі неясності, щоб людина могла свідомо прийняти рішення, чи він хоче скористатися цією пропозицією на самому справі. При вигляді того, що людина з офісу туристичного бюро борсається, намагаючись переконати або заплутати вас, нехай горить в голові «червона лампочка» — навряд чи щось гарне вам запропонують.

Докладна консультація

 

Попросіть про те, щоб вам надали перелік усіх послуг та інформацію про кожен елемент пропозиції, яку ви плануєте придбати. Дізнайтеся все про готелі, перегляньте фотографії, прочитайте відгуки та відвідайте сайт. Яка категорія готелю, скільки зірок він має, які пам’ятки в ньому є, що буде доступним для вас особисто. Ви повинні відразу ж отримати каталог з справжніми і актуальними (по часу) фотографіями об’єкта, щоб мати можливість його побачити. Запитайте також про сам відпочинок, це те, що вам належить, – харчування, проїзд, а також які заходи в ньому передбачені. Подібної деталізацією скористайтесь при перевірці виду транспорту і форми фінансування поїздки. Якщо в ході бесіди з консультантом була запропонована якась додаткова опція, то попросіть, щоб вона була укладена в договорі і записана на папері, тому що він є для вас найбільш важливим гарантом отримання обіцяних послуг.

 

Будьте обережні зі змінами

 

Якщо яка-небудь точка, навіть найменша, у вашому договорі змінюється, то ви маєте повне право знати про це. Більш того, ви не повинні приймати це рішення, покірно схиливши голову. Ви можете вирішити, чи згодні ви на зміну договору, або, може бути, відмовтеся від такого досвіду, повернувши свої гроші. Ви не можете погодитися на те, щоб відпочинок проходив у готелі, де триває гучний ремонт, який позбавить вас, до речі, і половини пам’яток, чи не так? Якщо щось подібне має місце, і ви про це не попереджена заздалегідь, ви можете вимагати компенсацію. Якщо ж невеликі зміни не стануть для вас перешкодою, то уточніть як це все буде виглядати документально – не погоджуйтеся відпочивати за одним договором, а отримувати абсолютно інші послуги.

 

nydmond.com.ua


29.09.2015 1336 0
Коментарі (0)

29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

221
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1506
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2752
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2246
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2323
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6933 61

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

199

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

492

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1328

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1415
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

443
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

301
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

700
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

187
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26665
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

662
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10602 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

206
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

222
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

535
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

683
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

739