5 місць світу, які варто відвідати, поки їх не зруйнував клімат

 

/data/blog/108283/1b2b17721cb4d8eafeaacb27b8290fcd.jpg
 
 
31 об'єкт всесвітньої спадщини у небезпеці і може бути серйозно пошкоджений в результаті зміни клімату.

Про це йдеться у новій доповіді ЮНЕСКО.

Ось п'ять знакових пам'яток, які варто відвідати, бо у перспективі людство може їх втратити.

Галапагоські острови, Еквадор

Архіпелаг біля берегів Еквадору – батьківщина багатьох видів тварин, в тому числі черепах, морських ігуан, морських левів і навіть пінгвінів!

На жаль, система погоди відомий як Ель-Ніньо (коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану, що має помітний вплив на клімат) порушує їх життєдіяльність.

Галапагоські острови – архіпелаг біля берегів Еквадору – батьківщина багатьох видів тварин. Фото histori.rusin.org.ua

"Ель-Ніньо впливає на всю харчову мережу, знижує доступність фітопланктону та ріст водоростей, змушуючи невеликих риб і безхребетних мігрувати", – говориться в доповіді ООН.

Саме після відвідин Галапагоських островів, Чарльз Дарвін почав озвучувати свою теорію природного відбору, який назавжди змінив наш погляд на світ природи.

Острови є не тільки красивим місцем відпочинку – вони частина важливої і крихкої екосистеми.

Саме після відвідин Галапагоських островів, Чарльз Дарвін почав озвучувати свою теорію природного відбору. Фото KKulikov/Depositphotos

Єллоустонський національний парк, США

Це перший національний парк у світі. Рішення про його заснування підписав американський президент Уліс Грант у 1872 році.

Люди з усього світу приїжджають, щоб побачити приголомшливі пейзажі Єллоустону, повболівати за його гейзери та побачити зубрів і лосів у природному середовищі.

На жаль, згідно з доповіддю ООН, Єллоустонський парк – свічка, яка горить з обох кінців.

Єллоустонський національний парк - перший національний парк у світі. Фото pedro2009/Depositphotos

З одного боку, потепління температури викликають коротші зими, а це означає менше снігопаду для поповнення води в річках, озерах та болотах.

З іншого, тривалий пожежонебезпечний сезон протягом літніх місяців.

Яскраві ліси Єллоустону можуть замінити сухі чагарники.

Люди з усього світу приїжджають, щоб побачити приголомшливі пейзажі Єллоустону та повболівати за його гейзери. Фото f11photo/Depositphotos

Статуя Свободи, США

Протягом багатьох поколінь іммігрантів, вона була маяком надії і давала світло тим, хто хотів бути вільним.

Зараз гігантський мідний символ Америки знаходиться у серйозній небезпеці.

"Через підвищення рівня моря та вкрай низьку висоту острова статуя дуже вразлива до бурь", – йдеться в доповіді.

Статуя Свободи стала дуже вразлива до бурь. Фото lucidwaters/Depositphotos

Стоунхендж, Великобританія

Він був побудований тисячі років тому. Деякі з його каменів були переміщені на 200 миль, тоді коли колесо ще навіть не винайшли.

Щороку Стоунхендж приймає понад 1 мільйон відвідувачів.

Зміна клімату, в поєднанні з насиченістю туристичного пішохідного руху, може поставити під загрозу структурну цілісність найвідомішого стародавнього пам'ятника в світі.

"Занепокоєння щодо Стоунхенджа збільшує кількість опадів та повеней, що можуть призвести до пошкодження через яроутворення і більш вологих умов", – йдеться у доповіді ООН.

Щороку Стоунхендж приймає понад 1 мільйон відвідувачів. Фото vencav/Depositphotos

Венеція, Італія

Це місто тоне вже давно, але підвищення рівня моря хоже втопити його ще швидше.

"Повінь, особливі високі припливи та шторми завжди були проблемою для Венеції. Але тепер, коли рівень моря піднімається, проблема стає набагато більш серйозною", – йдеться в доповіді.

Повінь у Венеції може привести до пошкодження будівель, як це було у 1966 році, тож шлюзи повинні залишатися закритими довше і довше, що може привести до погіршення забруднення застійної води.

Повінь у Венеції може привести до пошкодження будівель, як це було у 1966 році. Фото Maridav/Depositphotos

Венеція є одним з найпопулярніших в світі туристичних напрямків, і місто багато в чому залежить від туристів.

Якщо туристи перестануть приїжджати через пошкоджених будівель або нестабільних конструкцій, економічний вплив на місто буде носити масовий характер.

 

Українська правда


05.06.2016 1582 0
Коментарі (0)

10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

10095 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1719
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1615
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2634
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4446
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3132

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

181

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

943

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1356

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1244
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1620
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1386
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1142
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

502
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

570
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1778
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1806 7
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20267
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

253
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

598 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

645
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

987