25 листопада. Місяць потому

           

Студентський страйк розпочався в ніч з 21 на 22 листопада як реакція на рішення Кабміну про призупинення процесу підготовки до підписання «Угоди про асоціацію» між Україною та ЄС. Не винятком стало й наше місто, де студентські активісти в унісон з Києвом активно продемонстрували громадянську позицію та розгорнули перші намети на Вічевому майдані.

Сьогодні минає рівно місяць від одного з найпам’ятніших для мене днів студентського Євромайдану в Івано-Франківську – понеділка, 25 листопада.

Під акомпанемент дощу з мокрим снігом на площі перед ОДА тоді зібралось до 10 тисяч молоді міста. Такої кількості молодих людей не було біля адмінбудівлі з часу закінчення Помаранчевої революції. Схожої студентської солідарності на громадській акції протесту до того мені ще не доводилось бачити.

Перед пікетуванням ОДА активісти обійшли колонами основні вузи та «визволили» студентів з аудиторій, попри відкрите обурення деяких викладачів і адміністрації окремих вишів. «Колонний» принцип збору студентів стане однією з фішок франківського Євромайдану. Пізніше цю тактику організації євромайданівських мітингів застосують студентські лідери по всій Україні.

Ініціативу підхопили звичайні студенти, які допомагали виводити з аудиторій на площі міст однокурсників, а той цілі факультети. Топ-меседж блискавично ширився корпусами університетів - «Усі на Євромайдан!».

За кілька хвилин відбудеться перший студентський пікет Івано-Франківської ОДА. Від  Вічевого майдану студентська колона рушила до ОДА, яку на той час вже охороняла міліція, а в приміщенні забарикадувався «Беркут».

На стороні активістів Євромайдану, слідкуючи за порядком в перших рядах мітингувальників та вирівнюючи стрій, стояв безпосередньо біля будівлі адміністрації, тому на власні очі бачив реакцію керівництва міліції, яке знаходилось на місці. Вони очікували потенційної провокації зі спробою зайти в будівлю. Однак нічого такого і близько не відбулась – активісти студентського Євромайдану від початку назвали пікет ОДА мирним і таким він був до завершення, як зрештою, наступні студентські пікетування Івано-Франківської ОДА.  

А ще цікавіше було спостерігати за губернатором, який прагнув демонструвати впевненість і навіть посміхатись. Втім, Василеві Чуднову тоді не залишалося нічого іншого, оскільки студенти з криками «Ганьба!» та «Брехня!» засвистали губернатора. Єдине, що вдалося Чуднову було кількасекундне скандування в унісон зі студентами «Україна – це Європа!»  і однохвилинний спіч без мікрофона, після чого він повернувся в приміщення ОДА.

Надалі молодь активно брала участь у заходах студентського Євромайдану.  Приєднувалися все нові студенти, представники коледжів та училищ. Було чимало перемог, наприклад, скасування платних відробок пропусків в Медичному університеті, студентам, які брали участь в Євромайдані.  Було багато драйву.

Однак мені події 25 листопада запам’ятались найбільше. Як перший серйозний вияв справжньої студентської солідарності та організованості, коли в очах молоді з’явилася впевненість і надія, які з кожним днем тільки дедалі міцніли.

Тоді, змоклому до нитки, мені особливо смакував гарячий чай, яким пригостили в наметовому містечку.  


25.12.2013 Василь Кедик 2039 1
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1849
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1802
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1789
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5305 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2096 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1464

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

639

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

722

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

917

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

952
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1689
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3617
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10194
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26068
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10118 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7664
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

849
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1352
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

327
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1214
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

812
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1027