100 днів на посаді голови ОДА: чим пишатися Денису Шмигалю

Минає 100 днів з того часу, як Президент України офіційно представив нового голову Івано-Франківської обласної державної адміністрації Дениса Шмигаля.

Для посадовця - це не надто тривалий термін, щоб можна було похизуватися досягненнями, нововведеннями чи неймовірними змінами. Та все ж, це той час, коли можна спробувати проаналізувати перші кроки нового очільника області.

читайте до теми: Денис Шмигаль відверто про стосунки з ДТЕКом, кадрові зміни, завдання від Президента, сім’ю та відпочинок

Що ж вдалося Денису Шмигалю зробити у цей короткий термін, які зміни відбулися в області, хто пішов, а хто прийшов у команду голови ОДА та чи розпочав очільник області втілювати у життя свої плани? - читайте у нашому матеріалі.


Куди їздив? Що бачив? Які дав обіцянки?

Найперше, що підняло на ноги всіх керівників структурних підрозділів ОДА, територіальних органів міністерств та відомств – це щотижневі апаратні наради. Таку схему проведення відкритих нарад досі не застосовував жоден з попередніх керманичів області. У першому інтерв’ю Фіртці Денис Шмигаль сказав, що хоче побудувати нову систему управління, яка буде прозорою та відкритою. Так, спочатку в ОДА щопонеділка запровадили апаратні наради, до яких згодом у режимі онлайн приєдналися представники РДА. Вже через кілька тижнів така ініціатива стала правилом.

Оскільки Денис Шмигаль сам зі Львова і на території Прикарпаття прожив тільки 2,5 роки (у Бурштині, працюючи директором ДТЕК Бурштинська ТЕС), то відразу наступного тижня після призначення голова вирішив розпочати знайомство зі своїми «володіннями».

Найперше Денис Шмигаль подався у Богородчанський район. Тут він відвідав об’єкти інфраструктури, пошкоджені повенями 2008 та 2019 рр. Зокрема Денис Шмигаль оглянув дорогу в селі Бабче, яка була зруйнована цьогоріч. Слід відзначити, що на відновлювальні роботи у цьому населеному пункті Урядом заплановано виділення 2 млн грн.

Також, під час цієї поїзди Денис Шмигаль пообіцяв, що 2 вересня школярі Раковця сядуть за парти у новому навчально-виховному комплексі і свою обіцянку він дотримав, хоча зараз батьки нарікають на халтуру, з якою виконавець  зробив свою роботу.

Вже 15 серпня, відбулася робоча поїздка голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля у Верховинський район. У  с. Зелена він провів нараду щодо будівництва і відкриття міжнародного пункту пропуску через державний кордон Україна – Румунія у районі села Шибене. Тут він водночас познайомився з проблемами працівників лісової та лісопереробної галузей, природоохоронних парків. Очільник області ознайомився із ходом ремонтних робіт, які проводяться на мостах та автошляхах району. Зокрема, посадовець побував на ділянках дороги Ільці - Буркут у селі Красник, Татарів- Кам’янець­-Подільський у с. Кривопілля та на мості у селі Буковець.

У підсумку Шмигаль сказав, що "край багатий на природні ресурси, які можуть стати об’єктами для капіталовкладень з боку міжнародних інвесторів. Однак для того, щоб розвинути туристичну індустрію, першочергово необхідно привести до належного рівня транспортну інфраструктуру".

Вже 22 серпня Денис Шмигаль вирушив у Калуський район, де першочергово зайнявся вивченням питання Домбровського кар'єру і назвав його "тихою катастрофою" для запобігання якій окрім державного технічного захисту, потрібне рішення бізнесове: " Для мене тут є червона, гаряча екологічна кнопка".

У рамках візиту відвідав ТОВ "Карпатнафтохім". Після цього зустрівся з головами прикарпатських об'єднаних громад. Як і Президент, очільник Прикарпаття оглянув зруйнований внаслідок сильних опадів міст в селі Пійло, на відновлення якого уряд виділив 25 мільйонів.

Наступним у списку став Долинський район. Тут оглянув хід будівництва навчально-виховного комплексу в селі Гошів. Завітав у Гошівський монастир на Ясній Горі, де взяв участь у відкритті V Міжнародного фестивалю карильйонного та дзвонового мистецтва. Побував у селі Княжолука, де заплановані роботи із розчищення русла річки Свіча та берегоукріплення дамби. Під час цієї поїзди Денис Шмигаль сказав, що 2020-ий рік повинен стати для Івано-Франківщини роком доріг і мостів.

Далі приймав голову ОДА Снятинський район. Ознайомився з проблемами у Заболотівській районній лікарні і оглянув хід будівництва амбулаторії загальної практики сімейної медицини у с. Задубрівці. Також, встиг поспілкуватися із провідними тренерами юних спортсменів у клубі «Ластівка» Снятинської ДЮСШ ФСТ «Колос» у с. Джурів та виїхав на місця зруйнованих дамби на річці Прут у селах Борщів, Хлібичин та смт Заболотів. 

Продовжив подорожі у райони Денис Шмигаль і у вересні. Зокрема, 3 вересня зустрівся із громадою Косівщини. Встиг: оглянути незавершений корпус Космацької ЗОШ І-ІІІ ступенів і пообіцяв знайти можливі шляхи залучення фінансового ресурсу для проведення комунікацій, - "Для всіх школярів мають бути забезпечені належні умови навчання"; оглянути мостовий перехід через р. Лючка в с. Стопчатів, зруйнований повенями міст у присілку Рушір та ряд інших об’єктів дорожньої інфраструктури. За словами посадовця, погана якість доріг сьогодні є найбільшою перешкодою для активного розвитку економіки краю.

Далі був Рогатинський район. Мешканці цього району полоскотали нерви керівництву області, коли перекрили трасу «Івано-Франківськ – Львів» в с.Насташине. Тоді на першу зустріч Денис Шмигль не поїхав (був у Києві), а відрядив директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Івана Андріїшина, проте вже через два дні подався у цю частину області. Так, завітав у Черченський обласний навчально-реабілітаційний центр і пообіцяв знайти фінансовий ресурс для завершення будівництва нового корпусу.

Перебуваючи в районі, Денис Шмигаль ознайомився зі станом автомобільної дороги державного значення Стрий – Тернопіль у с. Пуків. Для відновлення повноцінного автомобільного трафіку на дорозі необхідно здійснити капітальний ремонт, вартість якого складе близько 200 мільйонів гривень і тут голова ОДА не обіцяв вже нічого.

Дорогою заїхав Шмигаль у Галицький район, де у рамках наради з активом району обговорив питання забезпечення функціонування мережі загальноосвітніх навчальних закладів, завершення реформування галузі охорони здоров′я та покращення їх матеріально-технічної бази, розвитку дорожньої інфраструктури та залучення інвестицій.

Через тиждень очільник Івано-Франківської області приїхав у Рожнятівський район. З нетерпінням його чекали у районній лікарні, де, за словами головного лікаря, існує вкрай важлива необхідність у придбанні дороговартісного медичного обладнання, зокрема, рентген апарату. У свою чергу Денис Шмигаль відповів:

"Спільними зусиллями робитимемо все можливе, щоб забезпечити медичний заклад потрібним діагностичним обладнанням, адже від цього залежить життя і здоров’я жителів району".

У рамках робочої поїздки на Рожнятівщину голова облдержадміністрації Денис Шмигаль оглянув хід виконання ремонтних робіт на мостовому переїзді у с. Креховичі Брошнів-Осадської об’єднаної територіальної громади, провів  нараду з активом, побував у ДНЗ «Веселка» та приватному підприємстві «Бевзун».

Після кількатижневої перерви у подорожах районами Денис Шмигаль повернувся у Калуський район, де провів виїзну робочу нараду  на місці будівництва нового моста через річку Чечва і повідомив що:

"Кошти, які передбачили на відновлення пошкоджених стихією об’єктів Івано-Франківщини, вже надійшли - 25 мільйонів виділено на відновлення цього моста. Роботи ведуться, гроші є, аванс оплачено. Тобто сьогодні ніяких перепон зі сторони держави, які б завадили зробити цей міст, немає".

У контексті поїздок керівника ОДА у райони, варто згадати і про його «подорожі» Івано-Франківськом. Отож, перший спільний візит - Денис Шмигаль та Руслан Марцінків побували на будівництві пасічнянського мосту. Голова Івано-Франківської ОДА пообіцяв місту всебічну підтримку у реалізації проєкту:

"Я готовий долучатися до роботи, повністю надавати все, що від нас залежить. Ми попередньо говорили про виділення 150 млн гривень».

Цього ж дня вони побували на території стадіону «РУХ», де обговорили можливості реконструкції стадіону та будівництва нового спортивного комплексу. Зокрема тут йшлося і про  попередні домовленості міської влади з компанією «Спорт Лайф» про спорудження ще одного спортивного об’єкта.

Ще у серпні Денис Шмигаль встиг провести нараду щодо розбудови Івано-Франківського аеропорту. Йшлося про потребу закупівлі та встановлення сучасного обладнання, проведення реконструкції та розбудови злітно-посадкової смуги, а саме - врегулювання юридичних питань та розробку алгоритму фінансування. Орієнтовна вартість проєкту реконструкції складатиме 2,14 млрд грн.

У підсумку, за свої перших 100 днів Денис Шмигаль наїздив не одну сотню кілометрів дорогами Прикарпаття та дав чимало обіцянок громадам.


Своя команда голови ОДА 

Денис Шмигаль витратив понад місяць, щоб визначитися зі своїми заступниками. 30 серпня він запустив інтригу, оприлюднивши на своїй сторінці у Фейсбук імена перших чотирьох кандидатів.  За два тижні Денис Шмигаль вже офіційно представив свою команду. Цікаво, що очільник ОДА вирішив і "влити нову кров", і залишити представників "старої гвардії".

У результат місце першого заступника отримала Марія Савка, Дмитро Романюк куруватиме економіку; Світлана Онищук - реформи децентралізації; Василь Івасик - ЖКГ, архітектуру, дороги; Віталій Федорів - охорону здоров'я, спорт та Роман Маланій - апарат ОДА, взаємодію з РДА. Так, із шести заступників троє працювали в команді попереднього голови ОДА Олега Гончарунка - Савка, Федорів та Маланій.

Тут варто також згадати, що через два тижні після призначення, голова ОДА взявся за підбір голів районних державних адміністрацій. «Шукати» достойних кандидатів на посади голів району Шмигалю допоможе  соціальний проєкт «ЛІФТ». Наразі жодних призначень у районах ще не відбулося.

Коли журналісти Фіртки запитували Дениса Шмигаля про зміни у керівництві департаментів адміністрації, то він запевнив, що це питання буде вирішувати після призначення голів РДА. Але знайшовся той, хто все ж таки випередив події.

Вже на одній із перших апаратних нарад Шмигаль назвав роботу керівника Департаменту охорони здоров'я неефективною. Оскільки на той момент Микола Стовбан перебував у відрядженні, то розглянути ситуацію Шмигаль пообіцяв на внутрішній нараді. Проте, Миколі Стовбану не вдалося зберегти своє крісло і  вже через місяць після вищезгаданої ситуації голова ОДА підписав розпорядження про його звільнення.

Денис Шмигаль поставив під сумнів і компетентність керівника Укртрансбезпеки Олега Суковатого через низькі показники виявлених порушень щодо вантажівок з перевищенням вагових обмежень:

"Мені з голови не виходили цифри, які Ви озвучили на минулій нараді. Я порівняв ваші дані з іншими і цифри дуже відрізняються. Так, наприклад, у Волинській області йдеться про сотні штрафів. Якщо немає транзиту в області, то може і Укртрансбезпеки нам не треба".

Не довелося довго чекати, як вже на наступній нараді Шмигаль пригрозив Суковатому клопотанням про його звільнення. Наразі це питання залишається відкритим.

Всі ж інші поки чемно ходять на наради, виконують свої завдання та чекають, коли прийде їх час.

Які провів зустрічі:

  • прийом громадян;
  • з представниками організацій учасників АТО/ООС та волонтерами області;
  • з активістами громадських об’єднань Прикарпаття; 
  • з керівниками єпархіальних управлінь УГКЦ, ПЦУ, Римсько-Католицької Церкви в Україні;
  • з керівником Івано-Франківського відділення Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Девідом Піґе та спостерігачем місії Пер-Еріком Стафансоном;
  • з генеральним директором ТОВ «Гудвеллі Україна» Крістіаном Брокопом Якобсеном та PR директором компанії Любов‘ю Богачевською;
  • з представниками обласного громадського об’єднання «Прикарпатбат Чорнобиль»;
  • з Надзвичайним і Повноважним посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс;
  • з Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Романом Ващуком;
  • за участі Директора Спільного технічного секретаріату Програми HU-SK-RO-UA Арона Сокача провів офіційну Церемонію підписання грантових контрактів у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020»;
  • з президентом землі Тюрінгія Федеративної Республіки Німеччина Біргіт Дітцель;
  • із керівником правління агенції європейських програм землі Тюрінгія Ліліаною Грицишин;
  • з політичним директором Міністерства закордонних справ України Олексієм Макеєвим;
  • першим заступником міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Антоном Колумбетою;
  • заступником міністра оборони України Аліною Фроловою;
  • з президентом Національного олімпійського комітету України Сергієм Бубкою;
  • із заслуженим майстром спорту з силового багатоборства, почесним президентом Федерації стронгмену України Василем Вірастюком та президентом Федерації стронгмену України Сергієм Конюшком.

Ось так коротко ми підбили підсумки роботи Дениса Шмигаля за перших 100 днів в кріслі голови ОДА. Свої ж думки можете залишити у коментарях.

Лілія Горковенко


Коментарі (1)

Ірина 2019.11.18, 00:27

Зустріч мешканців будинка 44/3 на вул.Хоткевича у м . Івано-Франківську з Денисом Шмигалем відбулась ще 06.08.19р. за дорученням Президента України. Питання стояло у передачі під забудову земельної ділянки без згоди громади під будівництво, що спричинить суттєве погіршення умов проживання та навіть може спричинити руйнацію існуючого будинку . Голова ОДА задовольнився відпискою від МВК про те, що все законно, хоча про виявлені нами порушення  чи їх відсутність вперто замовчали і йому. Зате муніципали вигадали псевдомеморандум і його правдами-неправдами підписали мешканці 7 квартир із 144. Та цього їм виявилося достатньо, щоб ввести в оману Президента України , голову ОДА та громаду . Пишемо звернення увазі органи для розслідування "замилювання очей " міською владою для безкоштовної роздачі комунальних земель під  комерційні багатоповерхівки з прикриттям соціальних проектів  (типа для інвалідів АТО).

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1623
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1705
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1692
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5007 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2003 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1389

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

323

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

583

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

756

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

874
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3509
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10079
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

719
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25968
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7583
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

775
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

943
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1274
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

227
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1106
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

717
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

951