21-24 липня відбувся Перший Міжнародний фестиваль метареалістичної літератури «Карпатська Мантикора» (ФОТО)

21-24 липня в Карпатських горах відбувся Перший Міжнародний фестиваль метареалістичної літератури «Карпатська Мантикора».

Базою фестивалю став готель «Коруна» в живописному урочищі Піги у Татарові.

 

Народження альманаху «Мантикора» святкували в ресторані «Лейбова гора» поблизу Криниченьки.

 

Вперше Західна Україна приймала конвент письменників, які працюють у жанрах фантастики, фентезі, магічного реалізму та альтернативної історії.

 

Дебют «Карпатської Мантикори», за оцінкою одного з його учасників, відомого російського культуролога Ігоря Сіда, пройшов успішно.

 

Підтвердженням цього стала участь в конвенті таких знакових постатей сучасної метареалістичної літератури, як Олексій Пєхов, Генрі Лайон Олді, Марія Галіна, Ярослав Вєров, Андрій Щербак-Жуков. Гостей приймали прикарпатські письменники Володимир Єшкілєв, Наталія Щерба, Ольга Деркачова, Євген Баран. З доповідями на конвенті виступили літературний критик Михайло Бойко, літературний оглядач, письменниця Марія Галіна, письменники Олег Ладиженський і Дмитро Громов, культурологи Катерина Дайс та Ігор Сід, видавці Глєб Гусаков і Олександр Шишкін, літературній критик Аркадій Штипель та інші. Віце-президент Всеукраїнського об’єднання любителів фантастики (ВОЛФ) Іраклій Вахтангішвілі презентував збірник фантастичних творів «Фантастика.UA».

 

Темою конвенту стала метафізика у фантастиці. Що, власне, доречно співпадає з назвою. Адже мантикора – істота містична, мешканка того світу, де живуть гобліни, ельфи і дракони. Учасники «Карпатської Мантикори» приділили багато уваги проблемі гностицизму у фантастиці і фентезі. Зокрема, літературний критик з московської «Независимой газеты» Михайло Бойко підкреслив, що фантастична література у всі часи включала в себе елементи гностицизму, а Глєб Гусаков вважає фендом (співтовариство фантастів) аналогом релігійної секти. Олег Ладиженський і Дмитро Громов наголосили на тому, що в сучасному світі сюжетна література впевнено відвойовує свої позиції не лише в комерційному форматі, але й в елітарному дискурсі.

 

На фестивалі-конвенті було презентовано перший випуск альманаху «Мантикора» - чотиристасторінковий фоліант, де вміщені і твори в жанрах фантастики і фентезі, і критичні статті, і цікаві інтерв’ю. Координатором цього проекту виступив відомий прикарпатський меценат Віктор Вінтоняк, редакторами – Володимир Єшкілєв, Наталія Щерба і Ольга Деркачова. В альманасі надруковані 14 оповідань, які перемогли в конкурсі фантастичного оповідання «Золота Мантикора». Призи (великі і дуже важкі статуетки з бронзи і мармуру) та дипломи вручалися переможцям під час фестивалю. Також дипломами і пам’ятними медалями за видатний внесок у світову фантастику були нагороджені Г.Л.Олді, О.Пєхов, І.Чорний, М.Галіна, Г.Гусаков та І.Вахтангішвілі.

 

Культуролог Ігор Сід: «Нова літературна доба у світі характерна тим, що зникають кордони поміж окремими «літературними провінціями», які кілька століть розходились у просторі, немов тектонічні плити. Фестиваль «Карпатська Мантикора» перекинув міст між фантастикою та елітарною літературою. Як для дебютного заходу він виглядав цікаво і сильно».

 

Культуролог Катерина Дайс: «Я много лет хотела посетить Ивано-Франковск, поскольку изучаю творчество украинских писателей. Благодаря фестивалю «Карпатская Мантикора» и лично Владимиру Ешкилеву эта поездка состоялась. Фантастические пейзажи Карпат, Святые места, тот дух братства, который царил на фестивале, послужат сильным зарядом для международных культурных связей, новых совместных проектов и диалога культур».

 

 

 

Презентація "Карпатської Мантикори" відбулася на "Лейбовій Горі"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


25.07.2011 2568 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1902
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1831
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1828
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5384 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1487

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

699

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

752

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

947

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

982
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1732
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3648
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10220
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26099
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10150 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7687
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

871
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1372
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

357
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1251
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

848
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1052