У Франківську зупиняли епідемію серцево-судинних катастроф (фото)

 

 

 

Всеукраїнський проект «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» 21-22 квітня завітав на Прикарпаття. Мета проекту – підвищити якість надання медичної допомоги та зробити доступними високоспеціалізовану діагностику й лікування.

 

У рамках проекту фахівці МОЗ України та інститут імені Амосова провели в Івано-Франківську безкоштовні консультації для дорослих та дітей.

 

Одним із найнебезпечніших наслідків нинішньої ситуації в Україні є психологічний стан українців та вірогідний стрибок захворювань, насамперед серцево-судинної системи, - кажуть фахівці. Тому впровадження в усіх регіонах (з урахуванням місцевих особливостей) якісної та доступної діагностики, ургентної догоспітальної та госпітальної допомоги є питанням національної значущості.

 

Проект стартував у вересні 2014 року в Черкасах. Відбулися поїздки до Сумської, Житомирської, Полтавської, Запорізької,  Вінницької областей, міст Богуслав Київської області та Новоград-Волинський Житомирської, Дніпропетровської, Тернопільської, Волинської та Рівненської області, Львівської (з відвідування Турківського району), Хмельницької та Одеської областей.

 

На Прикарпаття у рамках проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» приїхала виїзна бригада фахівців у складі головного позаштатного спеціаліста МОЗ України за спеціальністю «Хірургія серця і магістральних судин у дорослих», д. мед. н. К.В. Руденка та бригади фахівців Національного інституту серцево-судинної хірургії ім.М.М. Амосова, Інституту педіатрії акушерства і гінекології, Національної медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л. Шупика .

 

У рамках програми робочого візиту 16 березня на базі Івано-Франківської центральної клінічної міської лікарні відбулася науково-практична конференція за участю обласних та районних кардіологів, терапевтів, лікарів сімейної медицини, швидкої допомоги та інших фахівців. Сателітне засідання «Вроджені вади серця. Сучасний підхід до діагностики та лікування» для педіатрів, неонатологів, дитячих кардіо-ревматологів та акушерів-гінекологів пройшло на базі Обласної дитячої клінічної лікарні. Фахівці НІССХ ім.М.М. Амосова та ІПАГ розповіли про новітні методи, які застосовуються у сучасній практиці, про своє бачення організації взаємодії та наступності при лікуванні хворих із серцево-судинними патологіями. Під час конференції відбулася відверта розмова та обмін досвідом, обговорені суттєві моменти ефективної та злагодженої співпраці фахівців високоспеціалізованих закладів охорони здоров'я та лікарів первинної ланки.

 

Київські та івано-франківські фахівці провели сумісне обстеження та консультації найбільш складних пацієнтів регіону. Серед них - новонароджена дитина з рідкісною  патологією – пухлина серця, яку проконсультував Р.М. Вітовський, д.мед.н., проф. каф. хірургії серця та магістральних судин НМАПО ім.П.Л. Шупика. Також консиліум фахівців перинатального центру, НІССХ ім.М.М. Амосова та ІПАГ розглянув випадок франківчанки, у якої після пологів діагностували гіпертрофічну кардіоміопатію. Прийнято рішення про доцільність переведення хворої на подальше лікування до інститут ім.М.М. Амосова.

 

Під час візиту Костянтин Руденко ознайомився з роботою кардіологічної та кардіохірургічної служб регіону. Руденко провів робочі зустрічі з заступником голови ОДА Ігорем Пасічняком та начальником департаменту охорони здоров’я Романом  Мельником, під час  яких обговорювались питання доцільності створення єдиного регіонального кардіохірургічного центру.

 

22 квітня фахівці прочитали цикл лекцій для студентів, аспірантів та викладачів Івано-Франківського національного медичного університету. Костянтин Руденко провів робочу зустріч з ректором закладу М. Рожком.

 

«Ситуація із серцево-судинними захворюваннями в Україні з кожним роком погіршується, незважаючи на те, що за рівнем ефективності використання сучасних високотехнологічних методик діагностики і лікування та їх результативності Україна не відстає від країн Заходу, - розповідає Костянтин Руденко, доктор медичних наук, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Хірургія серця і магістральних судин у дорослих», заступник головного лікаря НІССХ ім.М.М. Амосова. - Одна з причин цього – недостатня обізнаність людей у необхідності прийняття кардинальних рішень щодо свого здоров’я, нерозуміння можливостей сучасної медицини. Тому зараз за допомогою Всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» ми поширюємо знання, необхідні всьому українському населенню. В основі цього проекту – виявлення та ефективне використання наявних ресурсів, плідна взаємодія на всіх рівнях надання медичної допомоги, об’єднання зусиль сусідніх регіонів із метою розумного використання обладнання, особливо високоспеціалізованого. Дуже важливий аспект проекту – сприяння поліпшенню якості сучасної медичної освіти та підвищення рівня професійної кваліфікації медиків».

 

 


23.04.2015 1029 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1970
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1868
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1862
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5531 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2158 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1515

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

750

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

803

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1006

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1008
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1775
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3687
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10263
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26154
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10191 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7719
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

906
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

214
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

268
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

387
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1286
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

891