Глава УГКЦ: Ми мусимо за єдність молитися, шукати і будувати її

 

 

 

Сьогодні ми покликані особливо молитися за єдність Христової Церкви в Україні, бо це складова частина архиєрейської молитви Ісуса Христа, який молиться до Отця: Боже, збережи їх, щоб вони були одно, одно як Я в Тобі, а Ти в Мені.

 

Про це у Великий четвер, сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви до вірних в Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

 

Під час Літургії Предстоятель УГКЦ освятив миро, антимінси та здійснив Чин умивання ніг.

 

У проповіді до вірних та духовенства Блаженніший відзначив, що цього року Господь знову зробив нас причасниками своєї Тайної Вечері. Ми причастилися Його Тіла і Крові. Ми стали свідками Його крайнього упокорення на Чині умивання ніг.

 

Він пояснив, що Тайна вечеря зветься «тайною» не тому, що є таємна чи прихована. «А тому, що на ній відбувається якась незбагненна, незрозуміла для людського розуму Божа дія. На Тайній вечері завдяки незрозумілій Божій дії почалося щось цілковито нового в історії людства. Почався новий вихід. Був заключений Новий Заповіт між Богом і людиною. Щоб могти йти у новому русі до свободи Господь Бог дає нам нову манну, який є його Тіло, дає нам споживати його Животворящу Кров, - розповів проповідник.

 

У цей день Христова Церква святкує установлення Тайни Тіла і Крові Ісуса Христа, Тайни Євхаристії, а разом з тим і Тайни Священства.

 

«Чувайте і моліться, щоби не увійшли в спокусу». «Що означають ці слова Ісуса Христа, сказані сьогодні до нас, – звернувся Блаженніший Святослав до духовенства, –. «Чувати» означає щодня, щохвилини перевіряти свою вірність. Наскільки ми є вірні тому дарові, який отримали. Наскільки ми є вірними тому скарбові священичого служіння, які Христос уклав у наші з вами душі і серця. Наскільки наше життя відповідає тому, ким ми є. Наскільки те, ким ми є, відповідає тому, що ми робимо».

 

«Спокуса, - продовжив він, - про яку говорить Ісус Христос, це, перш за все, випробування. Бо коли наступають драматичні обставини, завжди перевіряється, як ми чуваємо і наскільки глибоко ми молимося. Найбільшою спокусою, зокрема для духовної особи, є оцінити неоціненне, проміняти вічне за дочасне, проміняти Бога за його сотворіння. Яскравий приклад такої спокуси є вчинок Юди. У всій своїй драматичності…».

 

Говорячи про сьогоднішні реалії, Глава Церкви зауважив, що сьогодні Київське християнство поділене, але прагне єдності. «Ми мусимо за єдність молитися, шукати і будувати її. Мусимо просити у Господа, щоби єднання Церков Київської традиції не стало черговим суспільно-політичним проектом. Але будучи вірними наказу Христа, щоб ми були справді апостолами тої єдності, яка випливає з благодаті Духа Святого. А найвищим знаком тої єдності є причастя єдиного Тіла і Крові Спасителя, сопричастя євхаристійне, здатність разом стояти коло престолу і разом звершувати Божественну Літургію», - наголосив архиєрей.

 

Блаженніший пригадав, що 11 квітня ми будемо згадувати 70-ті роковини арешту всього греко-католицького єпископату на чолі з Патріархом Йосипом Сліпим. «Згадуючи ці роковини, дякуватимемо Господеві за те, що ці свідки віри, наші великі попередники чували, молилися і не увійшли в спокусу», - додав Предстоятель.

 

Під кінець Літургії Глава Церкви здійснив Чин умивання ніг військовим капеланам.

 

Співслужили з Блаженнішим Святославом Владика Богдан (Дзюрах), Владика Йосиф (Мілян) та близько тридцяти священиків.

 

Департамент інформації УГКЦ


10.04.2015 1589 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1900
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1830
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1827
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5382 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2125 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1486

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

698

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

751

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

945

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

981
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1730
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3647
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10219
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26098
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10149 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7685
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

870
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1371
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

354
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1249
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

847
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1051