Прикарпатські новинні сайти – дорогий товар, який почали продавати через дошку оголошень

 

/data/blog/70662/6fe9be6c126f1b34b5d4577270512f1b.jpg

 

За кілька останніх років на Івано-Франківщині спостерігається справжній бум на ринку інтернет-ЗМІ. Якщо ще на початку 2010-го на теренах області функціонувало всього близько шести місцевих новинних сайтів, то тепер їх кількість вимірюється кількома десятками. 

                

З історії становлення прикарпатського ринку інтернет-ЗМІ

Історія інтернет-ЗМІ Прикарпаття бере свій початок у 2003 році. Саме тоді з’явився перший регіональний інформаційний сайт, який висвітлював події Івано-Франківська – portal.if.ua


OYtmXpg6GlA


Слідом за ним в межах приблизно одного-двох років розпочинають свою роботу ще два сайти – Ifportal.net (2003 рік) та briz.if.ua (2006 рік).  Якщо перший сайт - portal.if.ua досить швидко пішов у небуття, то два його наступники успішно функціонують і по сьогодні.  

 

Наступні кілька років можна вважати часом певного застою, протягом якого ринок інтернет-ЗМІ не поповнився жодним новим виданням. 

 

Суттєві зміни почали спостерігатися тільки в середі 2008 на початку 2009 років. Саме в цей час з’являються такі потужні новинні сайти як «Малакава» (malakava.com, сьогодні не функціонує), «Паралелі» (Paralleli.if.ua), «Фіртка» (Firtka.if.ua) та «Стик» (Styknews.info).

 

Слід відзначити, що саме із появою цих інтернет-видань в області почала формуватись професійна інтернет-журналістика. Сайти у своїй роботі почали практикувати оперативність та систематичність подання інформації, включаючи і вихідні дні.

 

Змінився і характер подання та стиль написання матеріалів. Копірайтерство починає по-троху розбавлятись із нюсмейкерством. Проте майже у 90% матеріалів висвітлювалися події, які стосуються виключно обласного центру.

 

Вищезначені інформаційні ресурси майже протягом чотирьох років були монополістами на прикарпатському ринку інтернет-медіа. І тільки починаючи із 2012 року загальна медіа-карта починає різко змінюватися.

 

За неповних три роки – з 2012 по 2014 рр., в регіональний інформаційний інтернет-простір майже одночасно увірвалися близько двадцяти нових новинних сайтів. Що цікаво, серед цієї всієї кагорти чималий відсоток належить районним інтернет-виданням.

 

Можна, звісно, говорити про випадковий збіг обставин, але саме на цей період - 2012-2014 роки, припало аж три виборчі кампанії – дві парламентські та одна президентська. Навіть поверхневий моніторинг роботи будь-якого із новоутворених сайтів в час передвиборчих баталій дозволить безпомилково визначити - цінності яких політичних партій їм були найбільш близькі.
                                                                                                         

 

Чому на Прикарпатті сайти стали товаром
Останнім часом стало дуже модно все непотрібне виставляти на продаж на дошці оголошень OLX. До речі, як з’ясувалось, до об’єктів «непотрібного» може потрапити не тільки ліжко, яке скрипить, але і сайт новин.

 

Протягом листопада серед різного роду речей на цьому всеукраїнському сайті опинилось аж два івано-франківських інтернет-видання.

 

15 листопада появилось оголошення про продаж новинного сайту «Паралелі». Власники запросили за нього не багато не мало – 12 тисяч доларів.

HuMFg97mVcY

 

З розривом всього в один день на продаж виставили і ще одне прикарпатське видання – Франківчани. Цей готовий «бізнес-інформаційний ресурс» власники готові віддати «в хороші руки» за 150 тисяч гривень.

 

vR3U9wx5esU

 

Мабуть, різниця в кілька десятків тисяч гривень між цими сумами пов’язана із віковими відмінностями між об’єктами, що продаються – «Паралелям» виповнилось вже чотири, а «Франківчани» ще не встигли відсвяткувати і першу свою річницю.

 

На жаль, ці вападки непоодинокі. Наприкінці жовтня 2014 р. свого власника змінило регіональне інтернет-видання «Франко Time». Щоправда, тут обійшлося без послуг таких потужних посередницьких структур як OLX.


Аналогічну ситуацію наприкінці минулого року пережив також такий інтернет-ресурс як «Бліц-інфо».

 

За даними Івано-Франківської ОДА, всі вищезазначені ЗМІ входять в число основних інтернет ресурсів Івано-Франківщини, які в сокупності і формують основний інформаційний порядок дня регіону.

 

На жаль, сьогодні майже 99% новинних сайтів Прикарпаття не є прибутковими проектами. Про це яскраво свідчить кількість зайнятої, точніше, не зайнятої рекламної площі на кожному із них. В той 1 %, що залишився, на даний час потрапляє єдиний інформаційний ресурс – «Фіртка», який, судячи із контенту, якщо не прибутковий, то хоча б, не збитковий проект. До речі, сьогодні це одне із найрейтинговіших новинних сайтів на теренах регіону.

 

Всі решта – функціонують виключно за рахунок чиєїсь фінансової підтримки або на громадській ініціативі ентузіастів. Але як перше, так і друге – не стабільні джерела для забезпечення довготривалості роботи сайту, і як показує практика, швидко вичерпуються.

 

Тому є велика ймовірність того, що на дошці оголошень можна буде ще неодноразово натрапити на пропозицію придбати одне із прикарпатських інтернет-видань.

 

Також не забуваймо, що скоро на нас чекає наступна виборча кампанія – місцеві вибори, тому є велика ймовірність того, що ринок новинних інтернет-видань суттєво поповниться, або ж вже існуючі проекти поміняють своїх керівників.

 

 1kQlG2ubO4

rSE3j6Rkjz8

 

Підготував Ростислав Ковтун

за матеріалами
ГО «Медійний форум


27.02.2015 1284 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1253
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2548
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2125
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2180
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6576 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2467 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

357

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1162

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1297

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1424
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

293
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

119
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

596
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

31
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26526
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

563
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10476 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

10
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

417
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

557
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

633
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1601