Війна за Камінь

 

Верховинська прокуратура взялася захищати донецьких підприємців, які намагаються взяти в оренду легендарну скелю Писаний камінь, від... місцевих гуцулів, що володіють земельними ділянками на схилах гори. Здається, для прокурорів і керівництва району донецька прописка “інвесторів” важливіша за державні акти на землю...

 

На початку травня цього року схід громади села Буковець, де розміщена туристична перлина Верховинщини й пам'ятка природи скеля Писаний камінь, відмовився надати згоду анонімним “інвесторам” з Донецька на оренду територій довкола скелі. Про це “ГК” писав у статті “Хто зазіхнув на Писаний камінь” в № 19 від 12 травня. Однак на цьому інтриги довкола Буківця не закінчилися. У мешканців села, що володіють ділянками поблизу Каменя, почалися проблеми з районною прокуратурою.

 

 

Як повідомляв “ГК”, ще в лютому цього року підприємці з Донецька купили у місцевих мешканців 4 га землі неподалік Писаного каменя. Тоді донецькі пояснили селянам, що збираються збудувати приватний будинок і розвивати якийсь інвестиційний проект. Та для цього, мовляв, потрібно ще трохи землі. Скільки саме — відповісти навідріз відмовилися. До того ж, як виявилося, селянин, в якого вони купували землю, умудрився продати ще й шмат чужої ділянки площею 0,7 га. Його власниця з актом на право власності досі безуспішно шукає справедливості. Але цей факт районну прокуратуру не зацікавив. А тим часом донецькі хлопці накинули оком на сусідні ділянки.

 

“До мене прийшов представник інвестора Петро Іванович і запропонував купити в мене ділянку розміром 25 соток, – розповідає житель села Іван Могорук. – Мені натякнули: якщо відмовлюся, все одно заберуть”. Та чоловік землю не продав. Після того, розповідає селянин, розпочалися перевірки з прокуратури. А згодом він отримав повістку до Верховинського районного суду. Позов на пана Івана “в інтересах держави” подала районна прокуратура. На думку прокурорів, “інтерес держави” полягає в тому, щоб скасувати виданий Могоруку державний акт на право власності на землю. “Таке колись було у Буковелі — в одних землю скуповували, в інших міняли... Страшно подумати, як вчинять з нашими людьми”, – бідкається селянин.

 

Іван Могорук виявився не єдиним мешканцем, в якого прокуратура вирішила відібрати землю. Газеті відомі принаймні ще три аналогічних позови прокуратури до Буковецької та Верхньоясенівської сільрад, управління Держомзему у Верховинському районі та власників земельних ділянок. У цих позовах прокуратура “в інтересах держави в особі Верховинської райдержадміністрації” вимагає визнати недійсними державні акти на право приватної власності на землю та повернути земельні ділянки у володіння сільрад. Зокрема, повістку до суду отримав В'ячеслав Полоз, який має у межі з ділянкою донецьких 60 соток; Олена Остафійчук, яка має державний акт на ділянку площею 2 га землі, та Андрій Колімбровський, який по сусідству з горе-інвесторами володіє ділянкою площею 1,92 га.

 

Позовні вимоги у всіх чотирьох заявах прокурор Верховинського району Дмитро Медведчук обґрунтував однаково: мовляв, межі сіл не встановлені, територія не забезпечена містобудівною документацією та не розроблений генеральний план населених пунктів.

 

“Скільки у нас земель роздано без встановлення меж села? То що, нам тепер всі ці акти скасовувати? – питає Олена Остафійчук. – А чому прокуратура не скасовує акти тих донецьких, які купили там землю?”. Справді виглядає дуже дивним, що прокуратуру  зацікавили ділянки буківчан (держакти на які були видані у 2009-2010 роках), тільки після того, як з'явилися покупці з Донецька. А право “інвесторів” на придбані ділянки прокуратурі чомусь сумнівним не здається. Може, для них окремо межі сіл і генплан намалювали?

 

До того ж, довідка з районного управління Держкомзему свідчить, що розпорядженням Верховинської РДА матеріали проектів формування територій встановлення меж селищної, сільських рад та населених пунктів району давно погоджені. Ці матеріали наразі передані у проектну організацію ДП “Карпатське підприємство геодезії, картографії та кадастру” для виправлення та зауважень. Отже, за логікою районної прокуратури, на Верховинщині слід було б скасувати сотні, якщо не тисячі, державних актів, виданих без погоджених меж між населеними пунктами. Але пробують скасувати лише акти тих селян, які мали нещастя стати сусідами “інвесторів”.

 

Сьогодні в селі поширюються тривожні чутки, що донецькі збираються біля Писаного каменя створити мисливське господарство. І начебто полювати там дозволять тільки VIP-персонам. Гуцули побоюються, що тепер до Писаного каменя їх не будуть пускати навіть за гроші, як, до речі, говорив на сході селян представник підприємців.

 

Втім, попри всі чутки, справжні наміри донецьких інвесторів залишаються невідомими. Але зважаючи на те, як заметушилася районна прокуратура, здається, що буківецькі землі вподобали собі підприємці з переконливими аргументами.

 

“ГК” вдалося отримати копію договору купівлі-продажу однієї з ділянок біля Писаного каменя. Цікаво, що ділянку площею два гектари донеччани купили всього за 107784 грн., тобто по 539 грн. за сотку. У договорі зазначено, що покупцем виступає Циплаков Сергій Петрович, від імені якого діє Марачев Вадим Вікторович. Обидва проживають у Донецьку. На спроби дізнатися щось більше про “інвесторів” всезнаючий Google видав тільки, що якийсь Марачев Вадим Вікторович був депутатом Донецької обласної ради попереднього скликання та є директором ТзОВ “Український мисливський клуб”. Втім, чи це той самий Марачев, що претендує на землі в Буківці, стверджувати однозначно не візьмемося. Але іншого Google не знає.

 

А насамкінець хотілося б отримати від прокурора Верховинського району Дмитра Медведчука та голови Верховинської РДА Василя Гондурака відповіді на декілька запитань. Скільки актів на земельні ділянки видано на території району, де не встановлені межі між селами? Скільки власників таких ділянок отримали позови від прокуратури? Скільки сіл на Верховинщині мають генплан? Чому прокуратура намагається скасувати державні акти на землю Олени Остафійчук, Василя Могорука, Андрія Колімбровського та В'ячеслава Полоза в той час, як сусідні ділянки, придбані людьми з Донецька, прокуратуру не цікавлять?

 

Марія ГАВРИЛЮК

 

P. S. “Галицький кореспондент” з нетерпінням чекає від Верховинської РДА та прокуратури відповідей на питання, а також охоче надасть інвесторам з Донецька можливість розповісти про свої наміри й проекти на території Писаного каменя.

 

 

 


03.06.2011 Марія ГАВРИЛЮК 2376 7
Коментарі (7)

Ден 2011.06.03, 10:15
ВЛАДІ ГАНЬБА!!!! Це вони так "боряться" з корупцією. Прокуроре і голово РДА, ви Бога не боїтеся???
Гуцул 2011.06.03, 10:24
Ну і шо з тим прокурорами робити? На вила? Чи є інші пропозиції?
Асанж 2011.06.03, 11:42
Камінь скоро перевезуть до Макєєвки. А на ньому поставлять кінну скульптуру яника. тіпа як петро у петербурзі.
І 2011.06.03, 13:14
Гуцули! не ганьбіть своїх предків опришків! чи вже перевелися?!! Голову РДА і прокурора - першими на гіляку за те що так чинять проти свого народу. а далі - всіх по черзі... зуби повибивати щоб оскомина гуцульські землі не було.
IF 2011.06.03, 18:40
А взагалі варто почати чистку із самих своїх, і то жорстоко, ато неділо боротись із комуняками та донецкими, якщо їм же свої лижуть задницю
василь 2011.06.08, 11:42
прокурора на гілляку яника в сраку Свому запроданцю який агетував продати землю - спалити хату
юрист 2012.06.17, 10:04
А судді хто? http://www.bukinfo.com.ua/show/news?lid=25466 http://www.bukinfo.com.ua/show/news?lid=25624
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

915
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

733
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1842
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3171
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2519
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2506

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

186

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

697

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

656

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1549
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

314
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

646
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

584
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

292
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

352
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26994
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

808
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19646
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

392
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

370
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

696
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1227 1