Тепле місце в глобальній задниці

 

 

Для якісного виживання треба буде створити зграю. Або банду. Або клан, - так починає свою колонку Володимир Єшкілєв на Курсі...

 

З робіт Євгена Самборського, галерея З робіт Євгена Самборського, галерея "Маргінеси".
 

Тепер вже нічого не врятує Франківськ від глобалізації. Ані мантри сільських утопістів, ані відсутність нормальних доріг. Молох придибав й навіть не привітався (а сільські утопісти так хотіли почути від нього "Гелоу!", аж слинились).

 

Отже, поросятка, відкривайте двері й будьте чемними. Замість теплого "гелоу" буде суцільний зимний геловін (чи то хелоуїн?). З гарбузячими мордами й без оних. І буде надовго. Й не треба патякати про "специфіку" та "суспільну довіру". Перше нам не вдалось, а до другого навіть не наближались. Фінансовий ринок здохнув, економіка незабаром привітає його на тому світі. Соціальний капітал зустрінеться з ними обома за кілька місяців.

 

Дрібні буржуа, що їхній світогляд формує "картину маслом" нашого міста, внутрішньо вже змирились з майбутнім ґвалтом. Тому в них сумні мармизи. Вони вже знають, що невдовзі їх видоять, як Мілку на молочний шоколад. Що мінімум за півроку вони заздритимуть найзадрипанішому доцентику. Заздритимуть його смішній фіксованій зарплаті та соціальній позиції. А ще – його міцному сну після прийнятих заліків та іспитів.

 

Дрібні буржуа відають про майбутнє ясніше за усяких яйцеголових експертів, що глипають на нас із зомбоящика. Тому що дрібні буржуа засвоїли політекономію не з книжок, а суто практично – між брудною базарною стійкою й ще бруднішим складом, двері кякого стомились від зірваних замків і клямок. Тому їх не здуриш казочками про громадянське суспільство, де – як каже зомбоящик – квітнутиме у суцільному добробуті середній клас.

 

Не квітнути буде отой "середній клас" (прости, Господи!), а тяжко виживатиме. Й не в якомусь там громадянському суспільстві, а  в четвертій (після трьох балканських) резервації, де головним на районі буде начальник глибоко реформованої поліції. А ті жлоби, що вдень називатимуться колекторами, уночі крутитимуть перед носами середнього класу гарячими прасками. Й голосно лаятимуться. Бо їм також буде страшно жити.

 

Отже, мова йтиме зовсім не про парадіз. Й не про лаври успішного дядька. Мова йтиме про персональне або ж родинне тепленьке місце посеред спущеного в унітаз світу. Про зручний барліг, цибату лярву, тарілку борщу з м’ясом та пляшку увечері. Про щоденну й щонічну безпеку. Про те, кого назвати Гондурасом, а про кого й зовсім не згадувати на ніч. Серед усього того буде один небуденний плюс – війна закінчиться.

 

Для якісного виживання після неї треба створити зграю. Або банду. Або клан. Треба поділитись з тим кланом баблом, тьолками і консервованими огірками, а також не бридитись спільно ходити до сауни, дивитись порнуху і пити з горла. Відтак треба продати зайве й купити джип. А краще – три джипи. А ще не економити на зброї і камуфляжах. Й вивищити паркан. А дерев’яні балки під стріхою ретельно просотати протипожежною рідиною.

 

В правильному клані мають бути визнаний лідер, кілька досвідчених бійців, вправна кухарка, шофер, красиві дівчата, вуличний шнирь (для потреб щоденної розвідки), айтішник традиційної орієнтації, дід-дегустатор, придурок для щоденних знущань і продажний журналіст (варіант – успішна журналістка).

 

Клан має бути готовим не лише вправно бикувати на районі та на фейсбуці, але й вести гібридні війни з іншими кланами, відбивати інформаційні напади, кібератаки та прицільно збивати безпілотники, якщо ті критично наближатимуться до схованок з горілкою та їдлом.

 

А ще клан може делегувати свого представника до тих виборних органів, які створюватимуть ілюзію демократії та місцевого самоврядування (себто бикуватимуть в міжрайонному просторі). Там представник буде голосно репетувати та клястися усіма богами, що не здасться без бою. А тим більше, без грубих грошей.

 

А ще не треба забувати, що світ змінюється. Якщо у 2013 році Оксфордський словник зафіксував найголовнішим глобальним словом "селфі" (selfie), то вже в поточному році таким словом стало "вейп" (vape). Тобто способи всесвітньо значимої побутової мастурбації невпинно деградують. У даному випадку – від фотосесії себе коханого до банального куріння електронних сигарет.

 

Відповідно, у майбутньому кланово-феодальному суспільстві, замаскованому під демократію, все спроститься до неймовірності. Під означення "якісного людського матеріалу" підпадатимуть усі особи, здатні написати автобіографію без десяти орфографічних помилок. Тому освіта залишиться такою ж актуальною, як і сьогодні, а вимоги до випускників звузяться до функціонального мінімуму. Таким чином, Франківськ зможе зберегти свою славу регіонального центру з видачі дипломів.

 

Натомість, майбутня туристична слава Франківська повністю в руках нових генерацій дівчат, і нема на це ради. Як вони поставлять себе щодо приїжджих, так воно й буде. І дай Боже, щоби гостей побільшало. Бо ж не буде людей – не побачимо грошей.

 

А гроші нам будуть не зайвими. Особливо, якщо кляті безпілотники таки доберуться до схованок з горілкою.  

 

Володимир Єшкілєв,

Курс


Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1259
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2553
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2127
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2183
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6581 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2468 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

359

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1170

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1299

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1425
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

295
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

148
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

598
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

58
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26528
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

564
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10478 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

51
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

64
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

419
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

567
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

634