75 родин іванофранківців стали власниками квартир завдяки програмі сприяння молодіжному житловому будівництву (фото)

 

 

З початку 2014 року в Івано-Франківську за сприяння державних житлових програм, які реалізовує Івано-Франківське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву", введено в експлуатацію 4,5 тис. м2 житла загальною вартістю 20,47 млн. гривень.

 

75 родин іванофранківців стали власниками квартир у 6 багатоповерхівках міста. Зокрема, введено в експлуатацію будинок по вул. Трускавецькій, 26, будинок на розі Тичини-Довга, будинок по вул. Івасюка, 2 та 3 житлові будинки у мікрорайоні Паркова алея.

 

Своїми враженнями та емоціями ділиться молода сім`я Руслана та Оксани Поповських, яка придбала квартиру в МЖК Експрес-24 у новобудові по вул. Івасюка, 2.

 

 

- Пані Оксано, розкажіть будь ласка, якою державною програмою скористалася Ваша сім`я, щоб покращити свої житлові умови?

 

- Ми скористалися програмою здешевлення вартості іпотечних кредитів. Відповідно до її умов, ті, що не забезпечені достатньою житловою площею (менше 9 м2 на кожного члена сім`ї), могли отримати у комерційному банку кредит зі сплатою 16 % річних на придбання квартири. Допомога держави полягає у сплаті 13 % в той час, як нам залишається сплачувати всього 3 відсотки річних за користування кредитом.

 

- Ви вважаєте, що такі умови є вигідними та доступними для українських сімей?

- Можу сказати лише про нашу сім`ю, у якій виховується четверо дітей. Думаю, якщо ми можемо сплачувати такий кредит, то і більшість сімей в Україні також можуть це зробити. Серед важливих плюсів програми є те, що кредит надано в національній валюті без прив’язок до курсів іноземних валют, без зміни відсоткових ставок. Таким чином, ми, адекватно оцінивши ситуацію, наші доходи та витрати, вирішили, що сума, яка необхідна до погашення щомісяця протягом 15 років, для нашої сім`ї є цілком можливою та не обтяжливою. Ми розуміли, що віддавши ці гроші, ми не залишимося без засобів для існування, не будемо відмовляти ні собі, ні дітям в необхідному і при цьому матимемо власне житло.

 

- Виходить, державні програми реально працюють, а не виглядають як лише передвиборні програми, далекі від життєвих реалій?

- Я б навіть сказала більше: завдяки цій програмі ми неабияк покращили свої житлові умови. Адже нас шестеро проживало у двокімнатній квартирі. Троє наших дітей – школярі, кожному потрібне робоче місце, дворічному малюкові теж потрібен власний куточок, а кімнат – лише дві. Було тісно. Суми, необхідної для придбання більшої квартири, не мали. Кредити комерційних банків зі сплатою 20 чи навіть 30 % нам були недоступні. І тут ми дізналися про молодіжний фонд, про програму, за якою держава відшкодовує велику частину відсотків за користування кредитом, зважили всі "за" і "проти" і прийшли до висновку, що мрія про власну велику квартиру може стати реальністю.

 

- А як Ви дізналися про програму?

- Наш давній знайомий скористався подібною програмою ще у 2005 році, тож дуже задоволений і наполегливо переконував нас теж скористатися такою програмою. Зізнаюся, ми спершу боялися, бо розуміли: сьогодні держава платить, а завтра перестане, а ми залишимося з нічим, бо платити самим 16 % важко, тож банк запросто продасть квартиру. Треба віддати належне нашому товаришу, адже запевняв, що, коли були труднощі, держава і справді певний час затримувала виплату відсотків і за його кредитом, але потім усе стабілізувалося, йому повернули заборгованість, і на сьогодні справно ось уже 9 років він отримує компенсацію за користування кредитом.

 

- Тож Ви звернулися до Фонду молодіжного кредитування. Скільки часу зайняло оформлення документів, щоб вам дали "добро".

- Здається, ми були у Фонді двічі: раз на консультації і другий раз, коли подавали документи. Не вірили, що може бути так просто. Очікувала, що доведеться находитися, але перелік необхідних документів був доволі простий, тож ми без особливих труднощів зібрали усе необхідне.

 

- Розкажіть кілька слів про вибір квартири. Чому саме на ній зупинилися?

- Було кілька критеріїв при виборі нового помешкання: місцерозташування, щоб не доводилося дітям змінювати школу, доступна ціна, і хотілося чимбільше кімнат. Зверталися до кількох будівельних компаній з пропозицією перепланувати для нас квартиру, щоб було не три, а чотири кімнати. На таке перепланування погодилося ТзОВ "МЖК Експрес-24", яке вело будівництво багатоповерхівки на вул. Івасюка. Запропонували нам до трикімнатної квартири приєднати ще одну кімнату та ще один санвузол. Нам це дуже сподобалося.

 

- Чи задоволені ви якістю будівництва, плануванням квартири, благоустроєм?

- По-перше, ще раз подякувати працівникам будівельної компанії МЖК Експрес-24 за те, що ввійшли у наше становище та захотіли внести зміни до перепланування двох квартир, щоб ми змогли мати 4 кімнати. По-друге, ні для кого не секрет, що за якістю будівництва МЖК є одним із лідерів в Івано-Франківську. Важливо те, що забудівник передає збудоване житло з готовим автономним опаленням, куди входитькотел, батареї, рушникосушка. У квартирі уже зробленамідна електропроводка, встановлені газовий, електричний та водяний лічильники. Залишилося завершити ремонт і переселитися, бо діти з нетерпінням чекають переїзду до свої кімнат, які облаштовуємо відповідно до їхніх побажань. Тож мрія і справді стала реальністю! Ми щасливі.

 

- Що би Ви побажали сім`ям, які не мають власного житла і не знають, як його придбати?

- Вірити у краще, довіряти програмам, які покликані допомагати вирішувати житлові проблеми наших співвітчизників, адже, як бачите, вони і справді діють та допомагають, бо без допомоги держави наша сім`я не змогла би самостійно купити власне житло – нове, просторе, омріяне і таке необхідне! 

 

 


24.10.2014 1159 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1058
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2443
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2068
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2108
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6411 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2404 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

271

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1092

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1131

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1336
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

215
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

550
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2010
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26451
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

510
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10413 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7951
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

494
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

354
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

509
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

581
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1526