Мінськ: Путін зробив вигляд, що не розуміє Порошенка

 

http://espreso.tv/uploads/article/55928/images/im578x383-!!!!.jpg

 

Мінська зустріч в черговий раз підтвердила – без визнання Росією своєї участі у протистоянні на Донбасі, чи без забезпечення „непрозорості” українсько-російського кордону, дипломатичні способи вирішення проблеми не коштують ресурсів, витрачених на підготовку переговорів.

Вчорашні переговори в Мінську залишили дивне відчуття ірреальності. Сторони поговорили про газ і про торгівлю, про економічні інтереси Росії і європейські перспективи України, про гуманітарну допомогу Донбасу, де насувається гуманітарна катастрофа, не зважаючи на приїзд гуманітарного конвою, який українська сторона називала гуманітарним вторгненням. Путін укотре довго і плутано розповів про втрачені ґешефти та інші економічні негаразди, які принесе Росії українська асоціація з ЄС. Склалося враження, що він переказує аргументи, рік тому озвучені незабутньому Віктору Федоровичу.

Сторони домовились продовжити переговори про газ, і потурбуватися, щоб експерти простежили, аби українська асоціація з ЄС не сильно вдарила по інтересах Росії. Сторони потисли руки, і чемно розійшлися. Якби не обличчя учасників, у стороннього спостерігача могло б скластися враження, що зустрілися двоє сусідів, яким треба розібратися з парою-трійкою економічних суперечностей. Які, крім решти, вирішили потішити своєю компанією третього сусіда – підстаркуватого диктатора, який скучив за міжнародним інтересом до своєї особи, і впродовж усього дійства виглядав без п’яти хвилин іменинником.

Питання припинення війни залишилося якось трохи за дужками.

Хоча ні, українська сторона розповіла за результатами переговорів і про „відповідальних за мирний процес”. З постпереговорних новин склалося враження, що цим повинні зайнятись навіть не дипломати з МЗС, а начальники генштабів. „Президент України також поінформував, що будуть проведені консультації між начальниками генштабів двох країн для забезпечення предумов мирного процесу на Донбасі” – саме так повідомили інформагенства. Хочеться вірити, що репортери щось не те почули – в іншому разі Міністерство оборони впору перейменовувати в Міністерство миру. Чи може, в нас непомітно трапився переворот, і начальник генштабу тепер вирішує взагалі всі питання?

За припинення постачання російської зброї і найманців відповідатимуть, явна річ, прикордонники. "Ми домовилися, що негайно почнуться консультації прикордонників, метою яких буде забезпечення реалізації цієї вимоги (встановлення контролю на кордоні України і РФ)", - сказав Порошенко. Про формат цих заходів уточнень не було. Якщо хтось забув – останні консультації російської сторони з українськими прикордонниками проходили в форматі обстрілу НУРСами з вертольотів, за підсумками – четверо вбитих і троє поранених.

На цьому фоні Путін теж не заморочувався з оригінальністю – він розповів, що потрібне перемир’я, а потім діалог сепаратистів з Києвом. І навіть пообіцяв по мірі сил допомогти налагодженню діалогу. Так ніби він дотепер мало працював на цій ниві.  

Загалом, склалося враження, що ми спостерігаємо за командою „Титаніка” в момент, коли айсберг вже зробив свою справу, а команда продовжує радитись, скільки тисяч миль пройдуть двигуни без капремонту, хто організовує черговий розважальний вечір і куди поділась пляшка коньяку з кают-компанії. Той факт, що обом сторонам переговорів доводиться щодня читати про кількість цинкових гробів зі своїми солдатами обидва президенти стримано оминули. Як і той момент, що як мінімум одна, а можливо й обидві високі сторони, рухаються в бік соціально-економічного колапсу.

У сухому залишку зустрічі хіба що угода про звільнення незаконно затриманих – за тієї умови, звісно, що російська сторона її виконає. В Росії ж не можуть незаконно затримати, правда?

Останнім часом рідко доводиться погоджуватися із російськими колегами, але репліка „Комерсанта” про те, що президенти говорили різними мовами, схожими на російську, і в результаті переговорів їхні позиції хіба що віддалилися, скидається на правду.

Позиція, яку зайняло керівництво РФ, формально „самоусунувшись” від дій своєї армії на Донбасі, унеможливлює адекватний мирний процес, і вимагає від українського президента нестандартних рішень. Рішень, які могли б реально вплинути на сприйняття ситуації Володимиром Путіном, і переконали б його в тому, що продовження конфлікту не в його інтересах.

Якими будуть ті рішення – перекриття магістральних газопроводів, роздача зброї населенню і формування партизанських загонів, оренда в кредит якоїсь комерційної армії в США чи облаштування кордону по лінії перебування сил АТО станом на 24-00 – думати людині, яка взяла в руки булаву, і пообіцяла відповідати за цю державу. При тому думати – швидко. Бо наш айсберг уже п’ять місяців з нами...


27.08.2014 406 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1136
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2483
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2089
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2139
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6463 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2422 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

295

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1119

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1150

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1362
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

244
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

564
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2037
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26482
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

529
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10432 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7974
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

510
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

373
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

523
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

597
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1547