На тлі побоювань за паперові валюти в умовах економічних негараздів золото «засяє» ще яскравіше

 

 

 

В 2012 году золото стало надёжным способом хранить средства. Та же ситуация может сохраниться и в 2013 году. За последние 12 месяцев золото подорожало на шесть процентов, достигнув стоимости в 1674 долларов за унцию (31,1034768 гр.; прим. mixednews.ru). Это произошло за счёт активности инвесторов из еврозоны, ищущих стабильности на фоне количественного смягчения от ФРС США, спроса со стороны центральных банков, и вопросов с поставками, что в особенности касается Южной Африки.

 

Большое количество специалистов, брокеров и совладельцев промышленных предприятий прогнозируют, что золото будет продолжать расти в цене и достигнет  значения в две тысячи долларов, а к концу 2013 года цифра может вырасти до двух с половиной тысяч за унцию.

 

Золото сверкает ещё ярче: Центробанки увеличивают золотые запасы

 

Вероятность такого развития события выглядела весьма реалистично ещё в ноябре, когда после третьего этапа количественного смягчения цена на золото почти достигла значения в 1800 долларов за унцию.

 

С тех пор страсти несколько поутихли, и, несмотря на тенденцию к повышению в 2012 году, цены на золото держатся на более-менее одинаковом уровне.

 

Главным опасением можно назвать перспективу того, что продолжающееся количественное смягчение в 2013 году или даже проведение нового раунда может остановить начавшееся восстановление экономики.

 

В теории, эти события могут подорвать доллар, традиционно дешевеющий при повышении цен на золото.

 

Центробанки увеличивают золотые запасы из-за опасений за бумажную валюту. Особенно это касается стран с нестабильной экономической ситуацией.

 

Официальный сектор в настоящее время является нетто-покупателем золота ежегодно, начиная с 2009-го, и это происходит на фоне того, что центральные банки развитых стран продают золота всё меньше.

 

Этот драгоценный металл может быть классифицирован как банковский актив топ-уровня. И это значит, что коммерческие банки смогут ссужать сто процентов своих золотых запасов, а не пятьдесят.

 

Возможно, самое главное – наблюдается рост материально поддерживаемых биржевых фондов, следящих за ценами на золото.

 

В третьем квартале 2012 года глобальные запасы ETF (торгуемый на бирже фонд; прим. mixednews.ru) выросли на 189 тонн. Это скачок на 56 процентов за год, с рекордными запасами в крупнейшем инвестиционном фонде SPDR Gold Trust.

 

Однако, несмотря на оптимизм инвесторов, в декабре ситуация изменилась.

 

Сыграла свою роль неопределённость, вызванная «фискальным обрывом», сюда же добавились и сомнения в том, что экономика США способна на что-то большее.

 

Уровень безработицы в Америке резко упал, в ФРС привязали свою программу количественного смягчения к созданию рабочих мест. Некоторые шепотом, хотя и тихо, говорят, что еврозону могут ждать ещё более худшие времена.

 

Всё это ещё не значит больших изменений в прогнозе цен на золото, которые колеблются между осторожными 1800 долларами и ультравысокими  2500 долларами в 2013 году. Однако, возможно, теперь эти рамки очерчены свинцом вместо чернил.

 

Серебро в начале прошлого года играло свою обычную роль дублера золота, но недавно опередило его.

 

Судя по последним опросам Bloomberg, в следующем году оно может подняться в цене приблизительно до 40,25 долларов за унцию, а это тридцатипроцентный рост.

 

Такой рост цен на серебро объясняется низкими темпами его производства и всё более увеличивающимся спросом.

 

Говоря о платине, стоит принимать во внимание производственные неурядицы в Южной Африке, вследствие которых её производство сократилось на 640000 унций в год. Как следствие – сокращение излишков белого металла и рост цен на него.

 

В текущем году брокеры ожидают ещё больших волнений на рынке платины, особенно после того, когда Anglo American (группа компаний в Южной Африке; прим.) опубликует обзор её подразделения Amplats, которое, в свою очередь, может рекомендовать закрытие шахт.

 

В 2013 году Morgan Stanley предсказывает  среднюю цену за унцию платины в районе 1715 долларов, против 1538 долларов в 2012 году.

 

Источник перевод для mixednews – josser

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Річард Расселл: «60-річний шок, золото і коротка позиція на срібло»

 Інструкції для власника золота на 2013 рік

Інвестори все більше віддають перевагу сріблу

Річний «боковик» в цінах на золото і срібло досить сильно вимотав спекулянтів дорогоцінними металами

Золото і «кінець світу»

Золото: вирішення глобальної банківської кризи

Як розуміти стабільний попит на золото з ​​Азії

Динаміка попиту і пропозиції на золото та потенційний ендшпіль долара

Галицький кореспондент: Єдиний спосіб для українця зберегти заощадження — вкласти їх у золото, переконані експерти

"Буми" і "крахи" епохи золотого стандарту

Ціни на золото продовжать зростати в 2013 році

Джон Шимкус: Золото, доступне для видобутку, закінчиться через 20 років

Уго Салінас Прайс про монетизацію срібла

Фінансова катастрофа станеться без попередження

Вибори в США: найкращий з можливих результатів для золота

Gold Money Index і справедлива ціна на золото

Роберт Фітцвільсон: Насуваються великі зміни, але це не кінець світу

Фелікс Цулаух: Золото, загальний крах і кінець незабезпеченої валюти

Як золото може досягти $13.644, а срібло $853 за унцію

Джеймс Вест: «Золото по $5000 і срібло за $300, - це цілком реальні цілі»

Напередодні зростання. Про те, скільки потрібно буде грошей (золота чи срібла) для нормального життя в умовах кризи

Майк Малоуні: 10 головних причин для покупки срібла

Чи варто чекати конфіскації золота?

Можливості купити золото дешевше, аніж $1700 за унцію скоро не буде

Ліквідація сучасної фінансової системи. Про золотий стандарт

Срібло, вино, антикваріат і золото (SWAG) для захисту від інфляції

Наступає час ломбардів? У важкі часи італійські скупщики золота процвітають

Чого бояться центробанки та інсайдери по всьому світу?

Даг Кейсі детально спростовує анти-золоту пропаганду

Пікова ціна золота буде 12,5 тисяч доларів за унцію

 Фази секретної золотої політики

 

 


22.01.2013 1327 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1359
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2636
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2170
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2241
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6737 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2523 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

410

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1232

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1345

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1488
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

359
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

222
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

634
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

120
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26592
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

599
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10527 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

127
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

150
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

461
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

614
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

678