Завершився традиційний конкурс творів від БФ Олександра Шевченка "Новий Івано-Франківськ" (фото)

 

 

 

Завершився традиційний конкурс літературних творів, заснований благодійним фондом Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ». Участь у ньому взяли сотні школярів 5-11 класів.

 

Вони писали прозу або ж поезію, присвячену героїчній та водночас досі маловивченій темі - Українській Повстанській Армії. 14 жовтня журі підбило підсумки конкурсу. І учасники другого туру отримали подарунок – поїздку в Кам’янець-Подільський.  А наприкінці тижня будуть оголошені і переможці конкурсу, повідомляє прес-служба партії.

 

«Через зайнятість, я сумніваюсь, що вчителі у школах змогли б самостійно організувати такий захід. Дуже приємно, що кожна дитина, від 5 до 11 класу мала можливість спробувати свої сили в прозі, поезії, описати свої враження про боротьбу за українську незалежність, яка триває і досі», – ділиться враженнями заступник директора ЗОШ № 11 Марія Починок.

 

Конкурс творів на патріотичну тематику проходить в Івано-Франківську уже четвертий рік поспіль. Він традиційно триває у два етапи: шкільний та міський.

 

«Діти часто беруть участь у різних конкурсах. Однак винагороду отримують лише переможці. А ми вирішили заохочувати й тих, що пройшли на міський етап. Цьогорічна нагорода – екскурсія у Кам’янець-Подільський. Я бачила, що у них горять очі, що попри втому, школярі уважно слухають своїх екскурсоводів. А це означає, що сьогодні вони дізнались дуже багато із української історії», – каже координатор проекту Олександра Мечева.

 

Місто-фортеця дійсно вражає. Тут безліч старовинних вуличок, цікава архітектура і неймовірні краєвиди.

 

«В нас місто унікальне, кожен куточок дихає історією. І тому будь-яка людина, не залежно від віку, може тут знайти щось для себе», – каже екскурсовод Валерій Говоровський.

 

На екскурсії у місті-фортеці побувало більше сотні школярів із усіх шкіл Івано-Франківська. Дітей переповнювали емоції та враження.

 

«На конкурс я писала вірш про боротьбу УПА. І ця фортеця ще раз показує, наскільки мужніми і войовничими були наші предки», – каже Мирослава Базелицька, учениця Української гімназії № 1.

 

«Я у Кам’янці-Подільському вперше. Але дуже давно мріяла сюди потрапити. Місто – неймовірне. Особливо вражає фортеця. Тут відчутна велич, міць та могутність нашого краю, його захисників», – розповіла   Софія Козубаш.

 

«Тут дивовижна атмосфера. Запам'яталась зброя, таке враження, що потрапляєш у середньовіччя. Я вважаю, що це одне із найкращих місць в Україні», – поділився враженнями учень ЗОШ № 11 Остап Яремик.

 

Із чудовими враженнями франківські школярі повернулись додому. Така ж поїздка уже за тиждень чекає на учнів-учасників конкурсу із Калуського та Рогатинського районів.

 


17.10.2017 718 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1269
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2562
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6591 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2474 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

367

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1177

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1303

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1436
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

302
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

164
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

66
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26532
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

567
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10481 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

63
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

96
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

637