Колишній міліціонер, якого від патрульних захищав «Хімік», оскаржує штраф і каже, що йому зламали палець

 

 

Як повідомляла раніше Фіртка, у червні цього року відомий франківський активіст Хімік захищав п'яного водія від патрульної поліції.

 

Тоді про це своїй сторінці у Фейсбук написав начальника патрульної поліції міста Дмитро Міхалець.На старшого чоловіка склали протоколи за відмову від проходження огляду, злісну непокору та винесли постанову за керування без документів.

 

Як повідомили тоді Фіртці у прес-службі Патрульної поліції, 2 серпня, суд визнав чоловіка винним за Ст 130 (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції), а також за Ст 185 КУпАП (Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця).

 

Як пише Курс, водій, який в ніч з 18 на 19 червня цього року порушив ПДР, не мав посвідчення водія і відмовився пройти освідчення на алкоголь, оскаржив адмінстягнення в апеляційному суді.

 

Водієм-порушником виявився Михайло Ільницький – викладач Київського міжнародного університету, який після Майдану претендував на посаду очільника прикарпатської міліції. Ільницький також очолює громадську організацію "Громада і закон", у 2012 році балотувався до Верховної Ради від виборчого округу №86.

 

На нинішньому засіданні в апеляційному суді Ільницький стверджував, що патрульні поліцейські склали постанову із порушенням. Мовляв, в той час, коли були складені два протоколи та постанова, правопорушник перебував у лікарні, куди його забрала швидка допомога з міського відділу поліції.

 

Михайло Ільницький просив заслухати на засіданні свідків. Але суддя вирішив дивитися відео з відеореєстраторів патрульних. За кілька хвилин суддя Олександр Васильєв перервав перегляд, мотивуючи тим, що в матеріалах справи немає підтверджень, що відео надали саме патрульні. Відтак постановив зобов’язати управління патрульної поліції підтвердити, що надане суду відео – з нагрудних камер патрульних. Питання про допит свідків суддя обіцяв розглянути після вивчення відеоматеріалів.

 

Однак на клопотання адвоката Ільницького таки вирішив заслухати одного зі свідків – невістку правопорушника, яка на суді стверджувала, що за кермом була саме вона.

 

Любов Ільницька пояснила, що 18 червня вона з чоловіком та його батьками поверталися з Манявського скита. За її словами, саме вона була за кермом автомобіля. По дорозі заїхали у двір по вулиці Мазепи, де мали зустрітися з родичами. Коли автомобіль зупинився, ззаду під’їхав екіпаж патрульних.

 

Жінка стверджує, що патрульні, коли забирали Ільницького у відділок, зламали йому палець. Про це вона дізналася від нього телефоном.

 

"А ще він гіпертонік і приймає ліки від тиску, тому я дала йому в дорогу бутилку води", – переконувала суд Любов Ільницька.

 

Також вона зазначила, що патрульні застосовували силу до її чоловіка та свекрухи.

 

"Потім викручували руки моєму чоловікові і мамі, діти на це все дивилися і повигризали нігті до крові. А взагалі, це був великий стрес для нашої сім’ї", – переконувала невістка Ільницького.

 

На наступному засіданні суд має намір додивитися відео і з’ясує достовірність слів Ільницької.

 

До речі, сьогодні Івано-Франківський міський суд мав розглянути справу Олександра Ільницького – сина Михайла Ільницького, який обвинувачується у злісній непокорі вимозі поліцейського. Однак Ільницький-молодший написав клопотання про перенесення розгляду справи через те, що він хворіє.


08.09.2017 1688 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

766
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

592
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1660
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2974
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2443
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2426

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

471

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

586

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1444

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1515
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

548
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

408
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

784
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

171
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

278
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26912
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

742
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

303
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

303
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

628
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

988 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

829