Про що співає соловейко або чому фірма, яку пов'язують з нардепом Солов'єм, шкодить ремонту автомагістралей на Прикарпатті (документи)

 

 

Відбулося друге пленарне засідання одинадцятої сесії Верховинської районної ради сьомого демократичного скликання.

 

На сесії депутати розглянули 20 питань порядку денного. Жваве обговорення викликала проблема ремонту автомагістралі Р-24 «Татарів-Кам’янець-Подільський», пише Фіртка з посиланням на ГК.

 

Депутати на сесії  схвалити текст звернення до начальника Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області Буджака В. С., ТзОВ «ШляхБуд-Лім» та народного депутата України Солов’я Ю.І. щодо негайного проведення ремонтних робіт на автодорозі Р-24 в межах Верховинського району.

 

Депутати Верховинської районної ради  стурбовані ситуацією із затягуванням закінчення ремонтних робіт на автодорозі державного значення Р-24 «Татарів-Кам’янець-Подільський» в межах Верховинського району, зокрема: від Кривопільського перевалу до с.Ільці Верховинського району та від селища Верховина до с. Верхній Ясенів. Ці ділянки дороги були пошкоджені стихійним паводком у 2008 році і перебувають в жахливому стані.

 

Уряд України прийняв рішення про виділення з державного бюджету коштів на проведення ремонту автомобільної дороги Р-24. Відповідно до проведених Службою автомобільних доріг відкритих торгів з проведення ремонту автомобільної дороги Р-24  та укладеного договору, виконання зазначених ремонтних робіт проводить підрядник ТзОВ “ШляхБуд-Лім”. Однак, станом на 20 липня на автодорозі Р-24 виконано ремонтні роботи на ділянках загальною протяжністю лише 5 кілометрів, які зараз зупинено з невідомих причин.

 

Крім того, Верховинською районною радою прийнято рішення від 07 квітня 2017 року «Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік», згідно з яким виділено кошти в сумі 100 тис. гривень на співфінансування робіт з поточного середнього ремонту моста на 43+930 км. автомобільної дороги Р-24 «Татарів-Кам’янець-Подільський», проте виконання робіт з поточного середнього ремонту зазначеного моста на даний час також не розпочато.

 

Питання ремонту автомобільних доріг, мостів є одним з найпріоритетніших для Верховинського району. Затягування з проведення ремонтних робіт на автодорозі державного значення Р-24 «Татарів- Кам’янець-Подільський» стримує соціально-економічний розвиток регіону, викликає обурення жителів району та приводить до зростання соціальної напруги.

 

Громадськість б’є на сполох та вимагає пояснення даної ситуації, інакше обіцяє перекрити дорогу державного значення і заблокувати автомагістраль до початку відновлення ремонтних робіт.

 

Верховинська районна рада вимагає від директора ТзОВ «ШляхБуд-Лім» терміново приступити до виконання робіт з капітального ремонту автомобільної дороги Р-24 на ділянці від Кривопільського перевалу до с. Ільці. А у разі неможливості ТзОВ «ШляхБуд-Лім» з певних причин провести виконання робіт з капітального ремонту автомобільної дороги Р-24 на ділянці від Кривопільського перевалу до с. Ільці, вимагає від Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області розірвати зазначений контракт та оголосити проведення нових тендерних процедур; просить народного депутата України Солов’я Ю.І. посприяти у виконанні робіт з капітального ремонту автомобільної дороги Р-24 на ділянці від Кривопільського перевалу до с. Ільці Верховинського району.

 

Як повідомляла днями "Фіртка", фірма "Шляхбуд-Лім", яку вважають наближеною до народного депутата від БПП Юрія Солов'я, подала до Антимонопольного комітету чергову скаргу, вимагаючи змінити кваліфікаційні вимоги до учасників тендеру в частині підтвердження досвіду виконання ремонтів доріг за сучасними технологіями та наявності відповідної до завдань техніки та обладнання, оскільки не відповідає зазначеним критеріям в умовах тендеру щодо ремонту дороги Т-09-05 на ділянці Делятин-Раківчик.

 

З таким твердженням не погоджується керівник Служби автодоріг в Івано-Франківській області Василь Буджак: "Тендерний комітет Служби автодоріг при розробці тендерної документації бере за основу Типову документацію для попереднього відбору (попередньої кваліфікації учасників торгів), розроблену Європейським банком реконструкції і розвитку, бо має за мету аби наші дороги відповідали стандартам європейських країн".

 

Крім того, в скарзі стверджується, що "Шляхбуд-Лім" нібито має досвід ремонту за сучасними технологіями. Хоча фахівці та громадські активісти відмічали незадовільну якість ремонту дороги Р-24 "Татарів – Кам'янець-Подільський", 59,5 кілометра (з 178 кілометрів якої, що на території Івано-Франківської області) виконувала саме фірма наближена до нардепа Солов'я.

 

Зокрема, ще у грудні 2015 року керівник Служби автодоріг в області Василь Буджак зазначив, що генпідрядник просто не розрахував свої сили. 

"Коли ця фірма ("Шляхбуд-Лім" - Фіртка) почала шукати субпідрядні організації, стало зрозуміло, що вкластися у об’єм коштів, передбачених проектно-кошторисною документацією неможливо, тож виникла проблема", - розповів головний дорожник області.

 

"Невиконані роботи - це ніщо інше, як недопрацювання генпідрядника, що взяв на себе непосильну ношу. Загалом було два варіанти – або вони продовжують ремонт, і скільки зможуть, стільки реалізовуватимуть програму. Або другий варіант – розривати угоду, оголошувати новий тендер та визначати нового переможця. Але оскільки це був вже жовтень, переможця ми б визначили у грудні. Саме тому ми вирішили все ж виконувати роботи", - повідомив дорожник.

 

Загалом "Шляхбуд-Лім" на дорозі Татарів-Косів не лише виконав роботи з незадовільною якістю, а ще й не спромігся освоїти виділені на 2015 та 2016 роки кошти.

 

Пізніші інструментальні перевірки продемонстрували незадовільну якість ремонту дороги Р-24 "Татарів – Кам'янець-Подільський".

 

Разом з тим, в 2016 році слідчими Слідчого управління ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області за  погодженням з Прокуратурою Івано-Франківської області було порушено кримінальне провадження № 42016090000000052 з приводу того, що  у 2015 році під час здійснення державних закупівель - конкурсних торгів щодо проведення ремонту тієї ж автомобільної дороги державного значення Р-24 була допущена до акцепту пропозиції ТзОВ «Шляхбудлім», яка не відповідала кваліфікаційним критеріям, зокрема вказане товариство не мало достатньо спеціальної техніки, обладнання та кваліфікованих спеціалістів, тобто конкурсна документація ТзОВ «Шляхбуд-Лім» не відповідала технічному завданню (що і підтвердили подальші події).

 

Крім цього у подальшому при виконанні робіт ТОВ «Шляхбуд-лім» були зайво включені витрати в акти форми КБ-2В щодо оплати проживання працівників ТзОВ «Шляхбуд-Лім» у сумі 101 994грн. та витрати на проїзд у сумі 135 591грн., що привело до розтрати бюджетних коштів на загальну суму 237 585 грн.

 

Дана кримінальна справа і надалі розслідується СУ ГУ НП в Івано-Франківській області.

 

До слова, днями, працівниками поліції на підставі Ухвали Івано-Франківського міського суду від 26.06.2017 року в межах даної кримінальної справи щодо розтрати фірмою "Шляхбуд-Лім" державних коштів вилучались відповідні документи у Службі автомобільних доріг в Івано-Франківській області, які стосуються і тендеру, на якому в 2015 році сумнівно переміг "Шляхбудлім".

 

Наявність кримінального провадження щодо фірми, яка наближена до Юрія Солов'я підтверджує Ухвала суду (документ нижче по тексту).

 

Загалом дорога H-24 від Татарова через Верховину-Косів-Коломию-Городенку до кордону з Тернопільською областю має 178 кілометрів з яких "Шляхбудлім" повинен відремонтувати три ділянки загальною довжиною 59,5 кілометрів, решту 118,5 км будуватиме буковелівська фірма ПБС.

  

До слова, "Шляхбудлім" має в роботі з 2015 року  три ділянки автомагістралі Р-24 (на ділянці Татарів - Тернопільська область):

--- від 20-го кілометра зі сторони Татарова до 41 кілометра (тут "Шляхбудлім" спромігся зробити лише близько 2 кілометрів з 21);

--- від 48 до 69-го кілометра (від Криворівні до початку об'їздної дороги міста Косова);

--- від 74-го до 94-го кілометра (від об'їздної Косова, яку ремонтуватиме ПБС, до 20-го кілометра перед Коломиєю).

 

Всю іншу дорогу від Татарова до Тернопільської області (118 кілометрів) робитиме ПБС.

 

Цікаво, що "Шляхбудлім" з 2015 року свої 59,5 кілометри дороги Р-24 так і не зміг збудувати. Попри те, що проблем в фінансуванні не було, щороку підприємство не могло освоїти навіть незначні суми (що свідчить про відсутність організаціних, професійних технологічних та технічних можливостей). 

 

Загальна сума основного договору САД з ТзОВ "Шляхбудлім" складає 105 мільйонів гривень. Також заключений додатковий договір на суму 29 мільйонів гривень. Загальна сума угод 134 мільйони гривень.

В 2015 році на ремонт дороги Р-24 було виділено 75 мільйонів, проте підрядник спромігся освоїти лише 43 мільйони гривень.

У 2016 році - виділено 93 мільйони, а робіт виконано лише на 49,5 мільйони гривень.

В 2017 році виділено залишкову суму - 40,7 мільйони. Але роботи і далі йдуть "кволо". Головним чином роботи ведуться в найбільших населених пунктах (наприклад, Верховині), а там де немає сіл (а значить і електоральних інтересів Юрія Солов'я) - жодних робіт не ведеться. 

 

Текст скарги в Антимонопольний комітет від ТзОВ "ШЛяхбудлім": 

 

 

Колегія Антимонопольного комітету приймає до розгляду скаргу "Шляхбудліму" (чим зупиняє тендер та початок ремонтів доріг на Прикарпатті в сприятливий літній час):

 

 

Наявність кримінального провадження щодо фірми, яка наближена до Юрія Солов'я підтверджує Ухвала суду:

 

 

Нагадаємо, як ремонтує дороги з 10-річною гарантією ТзОВ "Шляхбуд-Лім", про що писав інтернет-ресурс  "Курс" 2 травня поточного року:

 

Відремонтовані дороги у Верховинському та Косівському районах, гарантійний термін експлуатації яких 10 років, не витримали й року.

 

Фахівці ДП «Дорцентр» на замовлення Служби автомобільних доріг Івано-Франківської області провели моніторинг технічного стану відремонтованих доріг в регіоні, зокрема, кількох ділянок автомобільної дороги Р-24 «Татарів-Косів-Коломия-Борщів-Кам'янець-Подільський». Висновки експертизи невтішні, пише Фіртка з посиланням на Курс.

 

 

За результатами тендеру Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області ремонт цієї дороги у вересні 2015 року розпочало ТОВ "Шляхбуд-ЛІМ".

 

Роботи виконувалися на території Верховинського та Косівського районів. Згідно з договором, підрядник дав на виконані роботи гарантію у 10 років. 

 

Як йдеться у звіті від 5 березня цього року, фахівці ДП «Дорцентр» обстежили три ділянки дороги.

 

 

На ділянці км 19+420 – км 41+000, що проходить через Кривопілля-Ільці-Верховину Верховинського району, роботи виконувалися з вересня 2015 року до грудня 2016.

 

На цьому відрізку моніторингова група відмітила багато дефектів, серед яких: зсув дорожньої конструкції, земляного полотна і покриття, незароблені відібрані керни, поздовжній стик і дефекти залиті бітумом, викришування, лущення, узбіччя непідсипане, вже утворилися вибоїни глибиною більше 5 см тощо.

 

Протягом вересня 2015 року-грудня 2016 року компанія «Шляхбуд-Лім» також ремонтувала ділянку км 48+000 – км 69+629, що проходить через села від Криворівні Верховинського району до Соколівки на Косівщині.

 

 

Як йдеться у звіті, на цій ділянці відсутня розмітка, у деяких місцях бар’єрне огородження споруджене зі скатів, є випуски арматури, непідсипане узбіччя, поздовжній стик викришується, на дорозі з'явилися тріщини.

 

На ділянці км 78+200 – км 94+450 (Косівський район) «Шляхбуд-Лім» розпочав роботи у вересні 2015 року і має здати об’єкт до грудня 2017.

 

Однак на відремонтованому відрізку дефекти вже помітні: викришування, поздовжні тріщини, а вздовж восьми кілометрів вибоїни довелося заробляти вже на новому покритті.

 

 

 

За даними системи YouControl, ТОВ «Шляхбуд-Лім» створене у травні 2012 року та наразі зареєстроване у селі Чукалівка Тисменицького району. Керівником та власником фірми є Моклович Ростислав Романович.

 

Однак у 2012 році фірму реєстрував Лучко Ігор Миколайович в Івано-Франківську. Лучко зараз є керівником та засновником ТОВ "Шляхбуд-ІФ", яке постійно бере участь у тендерах на будівельні чи ремонтні роботи в обласному центрі і переважно програє їх.

 

«Шляхбуд-Лім» також пов'язують з народним депутатом України Юрієм Солов'єм. Що фірма неякісно ремонтує дороги, говорили ще у 2015 році. 

 

Тоді нардеп спростував свою причетність до фірми і обіцяв особисто контролювати виконання ремонтних робіт на Гуцульщині. Також Юрій Соловей погрожував позиватися до видань, які поширили інформацію про його причетність до фірми ТОВ «Шляхбуд-Лім». 

 

Втім, за два роки Солов’ю, схоже, так і не вдалося проконтролювати ремонт дороги компанією, яку він так завзято захищав від критики.

 

...І от ця сумнівна фірма і далі хоче ремонтувати дороги на Івано-Франківщині.

 

--------

Нагадаємо, Івано-Франківська прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України, щодо ремонту доріг на території міста Івано-Франківська.



Йдеться про встановлений факт привласнення службовими особами Івано-Франківської міської ради спільно із трьома суб’єктами господарювання грошових коштів  при виконанні робіт з капітального та поточного ремонту доріг на території обласного центру шляхом внесення недостовірних відомостей в акти приймання виконаних робіт. (Очевидно, що тут мова йде про іншого "скаржника" до Антимонопольного комітету - фірму, наближену до влади в місті Івано-Франківську).



Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Після проведення експертизи буде встановлена сума збитків.

 

 

 

Читайте також:

Свободівська дорожня фірма своїми скаргами на невизначений термін зупинила ремонт автомагістралей на Івано-Франківщині

Прокуратура викрила привласнення бюджетних коштів, виділених на ремонт доріг в Івано-Франківську


22.08.2017 3510 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2007
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1879
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1878
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5572 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2170 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1531

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

771

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

835

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1044

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1022
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1794
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3701
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10286
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26175
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10211 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7738
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

920
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

254
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

283
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

403
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1305
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

903