Як подорожувати Європою безкоштовно

 

Як подорожувати Європою безкоштовно

 

Вас невимовно тягне у мандрівки далекими і не дуже світами, але ви реально оцінюєте свої фінансові можливості? Мандрівник Орест Зуб ділиться секретами того, як організувати чудову подорож якнайдешевше або взагалі не витрачаючи гроші.

Всі люблять халяву або те, що дається задарма. Багато хто насправді не цінує більшості речей, які даються безкоштовно.

Чесно кажучи я не фанат всього дармового. Вже неодноразово переконувався, що все повинно мати свою ціну і завжди радий платити за якісний продукт чи послугу.

Тим не менше у багатьох випадках безкоштовно може означати лише те, що за це не потрібно платити грошима. Зате завжди можна розрахуватися усмішкою, корисною порадою, хорошим настроєм чи якось по-іншому, щоб Ваш контрагент побачив, що його зусилля не пішли на марне.

Ось деякі поради, які допоможуть Вам звести грошові видатки під час мандрівок до мінімуму, а то і взагалі вписатися у нуль.

 

Проживання

Каучсерфінг (Couchsurfing) – одна з найбільших в світі туристичних спільнот. Ідея передбачає наступне. Місцеві мешканці приймають у себе вдома мандрівників безкоштовно, допомагають при потребі і показують свою країну, місто чи село з середини таким, як його сприймають тутешні люди.

Диванчик для гостей

Таким чином мандрівник (серфер) має можливість поринути у місцевість, не почуваючи себе туристом, а приймаюча сторона (хост) виступає у якості нового друга і провідника.

Обоє каучсерферів залишають відгуки один про одного, що дає змогу цілій спільноті залишатися толерантною і відстежувати чорних овець.

І, мабуть, основне. Мета каучсерфінгу – це не лише надати можливість безкоштовно переночувати, а насправді – покращити світ, за допомогою міжкультурного обміну і виховання толерантності між каучсерферами, людьми, країнами і націями.

Більше про каучсетфінг можете дізнатися на сайті.

 

Транспорт

Автостоп – всім відомий спосіб пересування, який доволі поширений і популярний серед мандрівників, які подорожують Європою та світом.

Чесно кажучи я не фанат автостопу, оскільки це сильно прив’язує до інших людей і сильно знижує мобільність.

Хоча досвідчені автостопери вміють обирати "рибні місця" на дорогах, де їх миттю підбирають автівки і довозять у правильному керунку. Не рідко і буває, що треба вистоювати по декілька годин, щоб зловити машину, яка їде у потрібне місце.

Для багатьох людей автостоп є не лише засобом пересування, а і невід’ємною частинкою життя. Вони пізнають країну і її людей, вислуховують життєві історії водіїв і копаються у власній свідомості, шукаючи відповіді на багато запитань.

Класний ресурс для всіх автостоперів з детальними описами "рибних місць", форумом, статтями і купою корисної інфи.

 

Безкоштовні атракції в містах

Практично у кожному європейському місті є на що глянути. Для того, щоб відвідати найбільш популярні місця зазвичай доводиться платити, що цілком нормально.

Зате є дуже багато можливостей відвідати щось за дармо. Щоб дізнатися це, потрібно навідатися у туристичний інформаційний центр, який діє майже у кожному місті і з’ясувати що ж воно має для Вас запропонувати без грошової оплати взамін…

 

Музеї

Вхідні квитки у більшість музеїв зазвичай є доволі дорогими але практично кожен музей пропонує "щасливі години", коли його можна відвідати задармо. Скажімо, остання година роботи щодня або кожен четвер вхід вільний після другої половини дня.

Natural History Museum, Лондон

Є і повністю безкоштовні музеї, як от наприклад у Лондоні. В шалено дорогій для пересічного українця столиці Британії майже всі музеї світового рівня безкоштовні для відвідувачів.

 

Безкоштовні тури

Останнім часом, коли туристичний ринок перенаситилася кількістю його гравців, почали з’являтися компанії, що пропонують безкоштовні групові екскурсії. Марина, моя коліжанка з Києва запустила першу в Україні фірму, яка власне почала водити безкоштовні тури.

Тим не мене якість такого туру зазвичай перевищує платну послугу, оскільки вони заробляють на чайових від туристів, якщо останні вважатимуть, що гід добре справився із своїм завданням.

Долучившись до такого туру матимете чудову можливість познайомитися з містом, отримати всю необхідну корисну інформацію і зустріти інших мандрівників, з якими далі зможете провети час.

 

Інші атракції в містах

В кожному європейському місті бурлить життя. Воно багате на різноманітні культурні, музичні, спортивні та інші події, які часто можна теж відвідати безкоштовно.

Просто поцікавтесь і сплануйте свій час наперед.

 

Сувенір №2 – фотографія

Чому два? А тому, що номером один є відкритка з публікації про поради здешевлення мандрів Європою.

Насправді, роблячи фотографії, Ви не лише економите на безтолкових сувенірах, а ще і покращуєте свої вміння в галузі фотомистецтва; Ви починаєте дивитися на багато речей крізь об’єктив, що теж додає Вам +1 до життєвих навичок.

Більше того, з кожної фотографії можна з легкістю зробити відкритку власного виробництва і надіслати її близьким людям.

 

Участь у симпозіумах, конференціях, семінарах тощо.

 Завдяки великій кількості навчальних закладів, різноманітних фондів і організацій в багатьох куточках Європи доволі часто проводяться міжнародні події культурного, політичного чи іншого характеру.

Не рідко учасникам забезпечується проживання, харчування і участь в даних подіях. В кожному випадку залежить від окремого проекту і його бюджету.

На різноманітних з’їздах можна познайомитися з новими цікавими людьми, обмінятися з ними досвідом і почерпнути натхнення подорожувати і розвиватися далі…

Саме завдяки участі в численних міжнародних подіях культурного і наукового характеру, я ще будучи студентом, відвідав більшість європейських країн.

 

openmind.com.ua


22.08.2017 2311 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1282
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2574
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2141
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2204
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6623 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2482 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

376

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1188

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1314

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1446
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

311
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

610
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

86
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26549
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

575
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10491 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

86
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

117
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

430
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

576
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

648