Прикарпатська преса про ОСББ, референдум щодо генплану Івано-Франківська, пошуки любові у мережі та культурне провалля в Україні

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 16 по 22 червня.

 

Західний кур’єр

ОСББ - погляд на проблему

ОСББ - абревіатура, яка за останні роки стала загальновідомою. Нині влада особливо наполегливо прагне довести пересічним громадянам, що всі будинкові проблеми можна вирішити лише завдяки створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

 

Радитимуться з громадою

Івано-Франківськ хоче першим в Україні провести місцевий референдум, який стосуватиметься положень нового генерального плану міста. Про це на сесії міської ради повідомив міський голова Руслан Марцінків. Депутат Віталій Мерінов зауважив, що у проекті рішення пропонується склад комісії з проведення консультативного опитування у кількості дев’яти осіб, серед яких п’ять – від міськвиконкому і лише по двоє від громадськості та депутатів, голоси яких ні на що не впливатимуть.

 

Як «стукали» сто років тому

Інформатори у поліції були завжди. Складні кримінальні злочини важко розкрити без їхньої допомоги. В радянські часи конфіденти міліції найчастіше шпигували за інакодумцями, тому їх почали презирливо називати «стукачами». А як «стукали» століття тому? Про це розповідають розсекречені архівні документи.

 

Репортер

Виші чекають абітурієнтів

Вступна кампанія до вишів цього року стартує з 29 червня. Про новації та особливості вступної кампанії «Репортер» дізнався у трьох найбільших університетах Прикарпаття.

 

Суд п’яних не карає

З початку року франківські патрульні склали 563 (!) адмінпротоколи на водіїв, які керували автомобілем напідпитку. Однак, коли справа доходить до суду, карають далеко не всіх.

 

Естонія: культура лісу

Ця невелика країна приваблює простотою, практичністю та природою. ЇЇ рівнини на 52% вкриті смерековими та сосновими лісами. Пейзажі подібні на українські. Але Балтійське море й білі ночі мимоволі нагадують – це все-таки не Україна. Є й інші відмінності – наприклад, у підході до ресурсів. Зокрема, цікавим виявився естонський досвід поводження з лісами.

 

Любов шукають у мережі

За статистикою, 65% українців активно користуються інтернетом. Одні працюють, інші спілкуються, а дехто навіть намагається влаштувати там особисте життя. Так, в останні роки дуже популярними стали сайти знайомств. «Репортер» вирішив зареєструватися на одному з них і сходити на кілька побачень.

 

 

Галицький корреспондент

Як поділити стадіон

Стадіон за программою «Хет-трик» в Івано-Франківську майже завершений. Його будівництво розпочалось ще у вересні 2015 року, коли президент Петро Порошенко власними руками заклав капсулу під новий спортивний об’єкт. Щоправда, роботи відкладали з дня на день, з місяця на місяць, навіть з року на рік. Та коли все ж таки прийшов час ставити «квітку», знайшлося багато охочих прибрати його до рук.

 

Любов до смерті

Івано-Франківськ ще не встиг оговтатися після резонансного вбивства болгарської студентки Еля Зії Дишлі, яка зникла 31 травня після сварки зі своїм співжителем Ельдаром Астановим, студентом з Туркменістану. А майже за два тижні, 12 червня, її тіло знайшли далеко від обласного центру у валізі на дні глибокого озера.

 

Обережно! Таблетки!

На хлопський розум про фармакологію. Нещодавно за організаційної підтримки Ольги Бєлогорської (Щербан) та Ілони Мурзової до Івано-Франківська завітала відомий гінеколог Наталія Лелюх і розповіла купу корисної інформації, яку нечасто почуєш від медиків. Тож читайте: про важливість здорового кишечника для всмоктування ліків, що робити, аби прийом фарм-препаратів не перетворився на бездумне і хаотичне ковтання пігулок і чому в світі давно забули про пробіотики.

 

Павло Гудімов: Потрібно забувати про радянську тяглість і в культурі, і вмистецтві, і в чиновництві.

В інтерв'ю Гудімов розповів, що сьогодні він весь – у мистецтві і в культурі, пояснив чим цікавий йому Івано-Франківськ, порозмірковував про псевдопатріотизм та культурне провалля в Україні.

 

Вікна

Змова підприємців у Калуші: пообіцяли мільйони, не дали ні копійки

Кілька нових кіосків на центральних вулицях міста, павільйон на Височанці та автобусні зупинки із приміщеннями комерційного призначення мали з’явитися у Калуші. За право оренди місць під ці тимчасові споруди бюджет планував отримати 475 тис. гривень. Підприємці запропонували всемеро більшу суму — понад 3,5 млн гривень. Але — не заплатили ні копійки. У міськраді запідозрили змову. Півстоліття — позаду, розквіт — попереду.

 

Калуська ТЕЦ святкує ювілей

Півстоліття тому у Калуші завершили будівництво промислового гіганта, який до сьогодні забезпечує 60% міста теплом та є важливою складовою енергетичної системи України. Йдеться про Калуську ТЕЦ, яка цьогоріч не лише святкує ювілей, а і переживає стадію модернізації та оновлення, що дасть змогу впевнено дивитися у майбутнє та створювати нові робочі місця.

 

Скальний монастир та неповторна Марічейка

Як цікаво і бюджетно відпочити на Прикарпатті. Якщо заморські країни не по кишені і безвіз не вніс нічого нового у ваше життя, це ще не означає, що літня відпустка мине сіро й буденно. На власному прикладі «Вікна» підтвердили, що Прикарпаття містить багато незвіданих куточків, які варто відвідати. А якщо розгорнути мапу України, трохи погуглити та твердо передбачити бюджетний відпочинок, літо ще довго згадуватиметься чудовими фотографіями та незабутніми емоціями.

 


22.06.2017 689 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1849
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1802
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1789
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5305 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2096 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1464

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

639

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

722

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

917

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

953
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1689
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3617
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10194
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26068
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10118 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7664
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

849
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1352
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

328
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1214
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

812
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1027