Прикарпатська преса про пам’ятки, які волають про допомогу, стан мостів, опори для освіти та вирощування "заморських" фруктів

 

/data/blog/128133/59558d2a9a97531052d95a1b5170f368.jpg

 

Огляд прикарпатської преси за період з 16 по 22 березня 2017 року.

 

Репортер

Оксана Кваснишин стала людиною тижня газети. Прикарпатська журналістка потребує допомоги для боротьби з раком. Для допомоги Оксані проводять різноманітні аукціони, ярмарки, на яких уже вдалося зібрати близько 15 тисяч євро. Втім необхідна сума для проходження курсів хіміотерапії 60 тисяч євро. Небайдужі можуть перераховувати кошти на карту Приватбанку 5168 7427 0030 5794.

 

Яна Зінкевич: Нам диктувала війна.

За плечима дівчини понад 200 врятованих життів бійців на передовій. У 18 років вона самотужки взялась організовувати медичний батальйон. За три роки війни «Госпітальєрів» уже добре знають і на передовій, і в тилу, а керівниця медбату Яна Зінкевич пережила автокатастрофу, важку травму хребта, непросте народження доньки, розлучення та все одно залишається на позиціях. Яна впевнена, на війні треба робити не те, що хочеться, а те, що треба і можеш: «З перших днів побачила, що фронтової медицини немає. Бійці є. А який з мене боєць? Подумала, що в медицині з мене буде більше користі».

 

Пам’ятки волають про допомогу

Цьогоріч влада Франківська передбачила 5 мільйонів гривень на реставрацію пам’яток архітектури. Та насправді це копійки – лише на деякі фасади. При цьому в місті є історичні будинки, які вже просто «доходять». Шукайте в статті Сумний топ-5.

 

Мерія планує розібратися з перевізниками

У міській владі Івано-Франківська незадоволені роботою перевізників. Кажуть, що до служби оперативного реагування постійно надходять скарги на водіїв автобусів, які відмовляють у безкоштовному проїзді пенсіонерам та людям з інвалідністю. Заступник міського голови Олексій Кайда вважає, що треба розривати договори і впроваджувати комунальні перевезення, але поки що на це нема грошей…

 

Західний кур’єр

 

Потрібний непотріб

Івано-Франківський полігон твердих побутових відходів невдовзі перетвориться на потужне джерело енергії та вторинної сировини. Планується, що біогазова установка повністю буде готова до травня , а до червня на полігоні сподіваються змонтувати первинну лінію сміттєсортувального подрібнюючого комплексу. Щоправда точних дат, коли вони стануть до ладу, комунальники поки не називають…

 

На особливому контролі. Але руйнуються…

Прикарпатські мости перевіряють двічі на рік. Після того, як у Києві на Шулявському шляхопроводі відпала ділянка відбійників з конструкцій, в Україні знову заговорили про необхідність обстеження мостів та інших штучних споруд на дорогах. Західний кур’єр цікавився станом мостів на Івано-Франківщині, адже наша область за їх кількістю займає третє. У САД області запевняють, що аварійних мостів на Прикарпатті нема, але є так звані «обмежено придатні»…

 

Яким має бути ідеальне місто: роздуми архітекторів

Станиславів був спроектований як ідеальне місто-фортеця часів Ренесансу. Засновник міста Андрій Потоцький запросив французького архітектора Франсуа Корассіні, який і створив «ідеальне місто» згідно із тогочасними архітектурними, а можливо й містичними приписами.

 

Також читайте у номері в розділі Спорт календар матчів Прикарпаття весняної частини сезону, а також огляд матчів "Тепловик" (Прикарпаття) –"Енергія" (Нова Каховка) та "Оскар" (Підгір’я) – "НФК Бурштин".

 

Галицький кореспондент

 

На кістках історії

Нещодавно в центральній частині Тисмениці, всього за кілька метрів від дитячого майданчика та житлових будинків, знайшли велике німецьке поховання часів Другої світової війни. На Івано-Франківщині мало не щомісяця знаходять німецькі поховання, однак цей випадок – унікальний. І через велику кількість похованих там вояків, і через те, що під могилами німецьких солдатів знадені ще й середньовічні поховання.

 

Опори для освіти

Одним із пріоритетів об’єднаних територіальних громад (ОТГ) є освітній процес. Молодь повинна мати доступ до якісної освіти, матеріальної і технічної бази навчальних закладів. Для цього громадам пропонується створювати опорні школи.

 

Анонси друкованих «Вікон»

 

Земля і «куми».

Понад 70% депутатів у Калуші мають «інтерес» у міській раді. Лише мер і кілька калуських депутатів не мають потенційного конфлікту інтересів у міській раді. Якщо розглядати у розрізі фракцій, — то таких немає зовсім. Такі дані днями оприлюднила Івано-Франківська обласна організація «Комітет виборців України», промоніторивши декларації та стиль життя місцевих депутатів. «Вікна» «пошукали» ще, і пригадали найбільш яскраві приклади порушення антикорупційного законодавства за минулий рік. Як з’ясувалося, найчастіше «підводять» депутатів родинні зв’язки.

 

У лісі на Калущині «чорні археологи» випадково виявили останки загиблого вояка австрійської армії

У лісі поблизу Студінки «чорні археологи» випадково натрапили на останки військового Збройних сил Австрійської монархії часів Першої світової війни. Ідентифікувати прах неможливо, адже особистого жетона на місці поховання не виявлено. Останки австрійця перепоховають на старому калуському кладовищі. Там поховають і прах іншого австрійського вояка з Рожнятівщини. Схожих поховань часів Першої та Другої світової війни, за словами фахівців та істориків, на території Калуша і району ще чимало. А у Тисмениці «відкопали» цвинтар, на якому здійснювали захоронення з німецького військового шпиталю. Щоправда, до сьогодні від кладовища залишилася суцільна «каша» із людських кісток.

 

За 10 років кількість хворих на туберкульоз дітей зросла вдвічі

В умовах епідемії туберкульозу в Україні, яка зареєстрована в 1995 році, спостерігається ріст зараження дітей збудником туберкульозу і збільшення числа дітей та підлітків, хворих на туберкульоз. За останнє десятиріччя кількість хворих серед них збільшилась на 100%.

 

Роман Гладкий вирощує ананаси, банани, ківі і лимони

Калушанин Роман Гладкий понад три роки вирощує вдома на Височанці екзотичні «заморські» лимони, ананаси, банани, гранати, інжир і ківі. Лимони у чоловіка сягають розмірів літрового горняти, а бананів на банановому дереві — до 100 кілограмів. Плоди, вирощені власноручно, каже калушанин, дуже корисні, смачні і надзвичайно вітамінні. Адже не підживлює їх ніякою хімією. Однак, якщо щепи калушанин продає, то фрукти вживає сам та пригощає друзів і сусідів.


23.03.2017 921 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1213
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2530
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2116
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2171
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6554 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2455 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

338

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1150

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1285

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1404
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

282
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

587
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2064
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26515
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

556
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10469 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8014
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

538
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

406
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

548
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

625
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1586