Ростислав Валіхновський: Зараз той час, коли ми повинні стати найсильнішими у світі

 

/data/blog/128042/713d52565907fd46c61e5d998de5f14e.jpg

 

Заслужений лікар України, експерт найпопулярніших телевізійних проектів про здоров’я та красу, особистий лікар Президента України, відомий реконструктивний та пластичний хірург Ростислав Валіхновський завітав до Івано-Франківська.

 

Він запевняє, що повертається на рідне Прикарпаття не тільки у справах, а й щоб побачити дорогих людей і наповнитися енергетикою міста.

 

Ростиславе, зараз у нас за вікном вже весна, всі жінки намагаються якомога швидше повернутись до певних стандартів та форм. Скажіть, будь ласка, чи є певний універсальний стандарт краси, якого прагнуть досягнути всі дівчата?

Краса — це внутрішнє сяйво та гармонія. Жінка повинна світитись зсередини. Можна бути досконалою ззовні, але порожньою у духовному та емоційному сенсі. Звісно, є чимало стандартів краси, чимало «золотих січень», але найголовніше – «золота» душа.

 

Виходить, що ми все ж таки обираємо природність?

Звичайно! Але все ж таки, бувають випадки, коли втручання - просто необхідні. Моя спеціалізація – реконструктивна хірургія і створена для того, щоб повертати людям любов до життя. Віру в себе. Лікар та хірург має, насамперед, лікувати душу, а потім братись за обличчя і за тіло.

 

На Вашу думку, які найважливіші аспекти для здоров’я людини?

Це безумовно духовне здоров'я, позитивне мислення, правильне харчування та гармонійна фізична культура.

 

/data/blog/128042/8702d5e6399f1eef92225268ecd06b10.jpg

 

Оскільки ми вже згадали тему харчування та здоров’я, з приходом весни особливо актуальним стає питання збереження сил організму та зміцнення імунітету.

Давайте розберемося, що таке імунітет та як його підвищити. Побачити чи доторкнутися до імунітету, як скажімо, до носа чи до руки, ми не можемо. Але він є! З імунітетом ми народжуємося, його називають вродженим. Ще частину імунітету ми отримуємо упродовж життя, після щеплень, або після того як перехворіли. Словом клітини імунітету розпізнають загрозу, змагаються з нею і утворює певний щит, який захищає нас і надалі. Якомога швидше позбувайтесь поганих звичок! Вживання алкоголю, наркотиків та куріння згубно впливають на ваш імунітет. Наприклад, імунна система змушена займатися видаленням тютюнових токсинів, замість того, щоб виконувати важливіші функції в організмі.

 

Як можна захистити себе та менше хворіти?

Найголовніше для імунної системи – це загартування та фізична активність. Загартовування водою надає більш сильний ефект у порівнянні із загартовуванням повітрям. Тому що, поєднуються охолодження, нагрівання, а також механічна дія на шкіру. Краще почати з розтирання тіла змоченим рушником, а потім переходити до обливання або контрастного душу.

Загартовуватися повітрям краще в лісовому масиві або парку. Влітку організм через легені і шкіру насичується особливими кисневими частками аероіонами, активними речовинами, які виділяються рослинами. Загартовування сонцем – одне з найкращих. Ультрафіолетові промені прекрасно покращують обмін речовин, підвищують тонус центральної нервової системи, згубно діють на хвороботворні мікроби, заряджають людину енергією, бадьорістю.

 

/data/blog/128042/e2b396d5ae336513792f01759a2a1df3.jpg

 

А що стосовно харчування, на які продукти варто звернути увагу українцям?

Саме від того що і як ви їсте, напряму залежить імунітет. У раціоні українців недостатньо овочів, а саме вони надзвичайно потрібні нашій імунній системі. Чомусь м’ясо, наскільки б дорого воно не коштувало, ми намагаємося купувати регулярно, але чому ж тоді така несправедливість, по відношенню до овочів і фруктів!? Нам потрібно усвідомити одну дуже важливу річ, в раціоні харчування людини щодня вкрай необхідні овочі та фрукти.

Солодощам потрібно сказати тверде «Ні!». 100 грам цукру який ми вживали протягом дня, може перешкодити білим кров’яним клітинам боротися з бактеріальною інфекцією впродовж п’яти годин. Тому зайва вага – це не найстрашніша проблема яку можуть вам забезпечити солодощі.

Намагайтесь пити якомога більше води впродовж дня. Організму вона життєво необхідна для своєчасного позбавлення від токсинів. А ось з кількістю необхідної рідини складніше – люди-то різні. Загально прийнято, що на добу людина повинна випивати не менше двох літрів, тому можна орієнтуватись на цей показник.

 

Чи є певні новітні методи, за допомогою яких ми можемо легко забезпечити підтримку для свого імунітету?

Абсолютно точно не варто вживати імуномоделюючі препарати. По-перше, їх ефективність не доведена, а по-друге, самостійно приймати будь-які ліки ніколи не потрібно. Вони можуть лише зашкодити роботі імунітету. І навіть при застудах, не поспішайте лікуватися пігулками і збивати температуру. Дайте шанс імунній системі побороти вірус і захистити вас. Пам’ятайте, найголовніше для імунної системи – це загартовування і фізична активність!

 

«Дозволяється» хворіти 5-6 разів на рік? Чи це так?

Як не парадоксально, але хворіти – це нормально. При хорошому імунітеті можна хворіти 5-6 разів на рік! Але тут мова йде звісно ж про незначні захворювання: якщо нездужання швидко проходить і не приносить ускладнень. Якщо ж застуда закінчуються ускладненнями, часто повторюються, то тут варто бути на сторожі – це вже свідчить про порушення у функції імунітету.

Про зниження імунітету також свідчать постійна слабкість і підвищена стомлюваність, алергії, систематичне запалення лімфовузлів, або підвищена температура тіла, яка не минає тривалий час. Якщо ці симптоми ви спостерігаєте у себе не зволікайте і зверніться до свого лікаря.

 

/data/blog/128042/31b7541851121c82e1168352908c78e4.jpg

 

Івано-Франківськ став одним з небагатьох міст України, жителі якого змогли відвідати ваш відкритий семінар «100 років до 100 кроків». Звідки виникла ідея до створення цього соціального проекту?

Для українських чоловіків та жінок зараз той час, коли ми повинні стати найсильнішими у світі, тому що сьогодні ніде на земній кулі немає такої концентрації ворожнечі та зла, як в Україні. Для того, щоб вижити, ми повинні бути сильними, здоровими та стійкими до негараздів. Я хірург, котрий 20 років поспіль оперує українців і бачить здебільшого приклади хвороб у термінальних стадіях. Українці звертаються до лікарів, коли ситуацію вже не можна виправити.

Люди звикли роками жити зі страшними хворобами і не піклуються по їх діагностику та лікування. Дивлячись на таке ставлення українців до здоров’я, я не можу мовчати, тому вирішив створити семінар та закликати українців піклуватися про себе.

 

/data/blog/128042/084d881f3c35a62c4803e8979d6b782c.jpg

 

Наостанок хотіли б попросити Вас дати нашим читачам декілька порад для того як завжди виглядати молодо та гарно?

Головне для людини – зробити правильну архітектуру свого життя. Розставити пріоритети.

Що для тебе найважливіше: робота, родина, здоров’я і т.д. Тут не йдеться про те, що щось не таке важливе, як інше, а лише про те – як правильно організувати своє життя. Викиньте все негативне і всіх людей, які постійно на все жаліються. Виділяйте час, аби побути наодинці. Тільки чесно, не лукавити перед самим собою і не обманювати себе. Згладжуйте стрес свого повсякденного життя за формулою 365/24.

Чим краще ти використовуєш час, тим ти ефективніший: для себе, для родини, для батьків, для країни – ось в цьому мій секрет!


22.03.2017 2484 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1179
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2506
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2103
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2156
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6516 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2444 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

327

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1134

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1269

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1387
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

264
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

578
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2054
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26503
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

544
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10451 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8000
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

527
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

390
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

537
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

614
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1567