Охорона Януковича розповіла, як він зі своїм оточенням тікав з Києва

 

/data/blog/124370/6c68faa55b6a1a141f8dd1152e95ec43.jpg

 

У Печерському районному суді Києва, який розглядає справу за обвинуваченням у державній зраді екс-президента-втікача Віктора Януковича, зачитали протоколи опитування свідків.

 

Згідно зі свідченнями співробітників УДО, які охороняли Януковича, Україну він покинув 23 лютого 2014 року в товаристві Любові Полежай, яку вважають його цивільною дружиною, колишнього генпрокурора Віктора Пшонки та екс-глави МВС Віталія Захарченка, пише Фіртка з посиланням на Цензор.

 

З Києва Янукович вилетів на вертольоті. Аби відволікти увагу, також був запущений президентський автомобільний кортеж.

 

“Приблизно о 23 годині 21.02.2014 р. я почув по радіозв’язку, що Янукович вилетів із Межигір’я в невідомому мені напрямку. Приблизно о 00:00 я отримав вказівку виїхати до Харкова у складі передової групи. Разом із нами виїхали й інші автомобілі, але ми виїжджали не разом, кожен автомобіль окремо. Зустрілись на 110 км траси Київ-Харків на заправці. І вже потім разом рушили до Харкова. У місто приїхали приблизно о 10 годині 22.02.2014. До обласної адміністрації, де я мимохідь побачив Януковича. Там він дав інтерв’ю журналістам і збирався відвідати харківський з’їзд Партії регіонів. Але з невідомих мені причин він туди не потрапив”, – повідомив один зі співробітників держохорони.

 

“Приблизно о 15 годині ми виїхали в аеропорт міста Харкова, там на нас вже чекали 2 вертольоти Agusta. Начальник Кобзар дав вказівку завантажуватись до вертольотів. В один із них сів Янукович, Полежай та інші особи. Напрямок польоту мені був невідомий. Під час польоту я дізнався, що диспетчер “Украероруху” дав наказ повернутися до аеропорту Харкова, посилаючись на наказ Турчинова. Пілот повідомив, що нам не вистачить пального для повернення, і було вирішено здійснити посадку у місті Донецьк. Після приземлення приблизно о 16:30 Кобзар дав вказівку перевантажити речі до 2 інших літаків типу фалькон. Ми перевантажили речі. Приблизно через 10-15 хвилин до нас наблизились озброєнні люди, які назвались прикордонниками і повідомили, що не дозволять здійснити виліт літака”, – зазначив представник охорони.

 

Це єдиний інцидент, про який розповідає свідок. Згадок про обстріл кортежу, про який Янукович заявив у харківському інтерв’ю і пізніше під час допиту, немає.

 

“Після цього Янукович пересів із літака до автомобіля, який поїхав разом із Полежай. Пізніше, десь о 18:00, ми приїхали до великого приватного будинку, де вже перебував Янукович. На мою думку, цей будинок належав Ахметову”, – каже співробітник УДО.

 

Далі зі свідчень зрозуміло, що із Запорізької області до Криму Януковича вивозив російський спецназ. На півострові Януковича вже чекали Пшонка та Захарченко.

 

“Хочу зазначити, що перед виїздом Кобзар наказав усім здати мобільні телефони. Приблизно о 2 годині 23. 02.2014 ми виїхали у поле. Біля міста Бердянськ. Побачили світло фар автомобілів, три вертольоти, бортові номери не бачив, лише розгледів червону зірку на одному з них. Кобзар наказав завантажитись до цих вертольотів. Політ тривав приблизно годину, і ми здійснили приземлення на невідомий мені аеродром.

Вивантажили речі. Та невідомі чоловіки, як потім з’ясувалось російські військові, відвезли нас відпочити у вагончик неподалік злітної смуги. Там ми трохи перепочили до ранку. Вранці нам повідомили, що треба збиратися. Ми під’їхали до літака АН-26. На борту літака вже перебував Янукович, Полежай, Захарченко, Пшонка, Кобзар і невідома група осіб. 10 озброєних чоловіків”, – зазначив представник держохорони.

З Криму Янукович із соратниками вилетіли до Росії, але потім борт чомусь повернувся назад до Криму. Можливо, “сім’ю” Янукович залишив у РФ, а до Криму повернувся вже один із охороною, бо прізвища Полежай, Пшонка та Захарченко свідок більше не згадує.

“Ми вилетіли у невідомому мені напрямку. Прилетіли до невстановленого аеродрому. На технічному транспорті були написи “АНАПА”. Що дає мені змогу стверджувати, що аеродром розташовувався у місті Анапа РФ.

Приблизно через півтори години ми перевантажили речі на інший літак та вилетіли. Після приземлення на інший аеродром, на якому теж були російські військові, ми пересіли у автомобілі та вирушили у невідомому напрямку. Через деякий час я зрозумів, що ми в Криму.

Приблизно о 22:00 ми вирушили у Севастополь. І, як я зрозумів, заїхали на територію військової частини РФ. На території частини ми вишикувались. Янукович запропонував тим, хто хоче, рушити з ним. Передав заяву про відмову державної охорони комусь із охоронців. Ті, хто захотів їхати з Януковичем, вирушили з ним, перед тим написавши заяву про звільнення зі служби безпеки президента і здавши зброю”, – розповів свідок.


23.01.2017 522 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1181
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2508
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2105
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2158
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6523 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2446 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

330

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1138

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1271

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1390
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

266
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

580
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2056
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26505
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

546
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10454 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8004
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

529
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

397
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

540
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

618
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1575