Прикарпатська преса про п'ять новацій реформи, селян проти кар'єру та Степанівну, яка тримає фронт

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 1 по 8 грудня  2016 року.

 

Репортер

Статус не вбиває Євген і Олександра працюють у благодійній організації «Захід шанс», яка займається допомогою людям з ВІЛ/СНІД ом. Про свій позитивний статус чоловік дізнався п’ять років тому, а жінка – вісім. Про те, як жити з ВІЛ і допомагати іншим у читайте у статті Репортеру.

 

Степанівна тримає фронт Цього тижня українці відзначили День волонтера і день збройних сил. Всім добре відомо, що саме ці люди бережуть спокій у наших оселях. В основному завдячуючи волонтерам, бійці мають форму, теплові зори, взуття, автомобілі, інше. Та найголовніше – це моральна підтримка. Героїня цього матеріалу  - одна з легендарних волонтерок.

 

Без паркувальників не обійдеться З 29 листопада у Франківську запустили перші паркомати. На центральних вулицях з’явилися сині термінали. Теоретично тепер платити за паркування треба з їх допомогою. Тож, як це працює?

 

П’ять новацій реформи «Виглядає так, що уряд набрався рішучості і 2017 рік стане в Україні року початком реформи у первинній ланці охорони здоров’я., - каже заступник головного лікаря Івано-Франківська Володимир Вовчук. – Зараз маємо ситуацію, коли міністерство і комітет Верховної Ради не мають принципових розбіжностей у законопроектах, які повинні запустити реформу. Найближчим часом на розгляд парламенту внесуть сім законів, які стануть нормативним підґрунтям для цього».

 

Галицький кореспондент

Селяни проти кар’єру На Прикарпатті жителі трьох невеликих сіл Галицького району на правому березі Дністра – Перлівців, Суботова, Острова – ось уже вісім років протестують проти відкриття місцевим підприємцем піщано-гравійного кар’єру поруч з річкою.

 

Призначай і контролюй Відтепер на комунальних підприємствах можна створювати наглядові ради, і не лише як консультативно-дорадчий орган, а як орган колегіального управління. Однак, нараді Івано-Франківська міська рада не поспішає це робити. Чому?

 

«Я буду героєм…» Той «зелений коридор» став для нього «чорним». Смертельний шлях під Іловайськом украв життя сміливця, але здійснив його заповітну мрію. Історія цього загиблого прикарпатського вояка яскраво ілюструє огидну істину: на війні одні гинуть, а інші на цьому нахабно заробляють.

 

«Вікна»

 Дорогий Миколаю 200 тис. гривень зекономив відділ освіти Калуської РДА на харчуванні дітей і вирішив спрямувати їх на придбання подарунків дітям до Дня святого Миколая. А освітяни району через це ледь не залишилися без зарплати.

 

Віктор Павлів: «У Калуші є що показати, лише потрібно закотити рукави» Калуш є цікавим та перспективним у плані розвитку туризму, лише потрібно закатати рукави та братися до діла. У цьому переконаний Віктор Павлів, який півроку тому посів посаду головного спеціаліста з розвитку туризму в управлінні економіки міськради. Калуш потрібно відновлювати, «відкопувати», реставрувати та «просувати». А одночасно — запроваджувати у міських школах уроки історії рідного міста. Хоча, Калуш на сьогодні є дуже мало вивченим, а його історію науковці та музейники збирають по крихтах.

 

Епідемію грипу прогнозують на січень В Україні п'ять областей перейшли епідеміологічний поріг захворюваності на грип та ГРВІ. На Прикарпатті ситуація наразі стабільна, хоча медики і фіксують поступовий ріст захворювання. У Калуші рівень захворюваності також трохи виріс, проте, до епідпорогу місто ще не наближається. Медики прогнозують епідемію у Калуші приблизно на січень та рекомендують вакцинуватися.


08.12.2016 866 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1615
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1702
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1688
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4999 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1998 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1387

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

260

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

580

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

751

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

870
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3506
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10076
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

716
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25959
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7579
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

769
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

943
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1272
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

224
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1101
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

715
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

947