Друзі по КДБ стоять між Путіним і абсолютною владою – Atlantic Council

 

 

Російський президент може виявитися не таким непереможним, як здається. Друзі по КДБ почали заважати Путіну. kremlin.ru  Влада Володимира Путіна всеосяжна.

 

18 вересня його партія "Единая Россия" здобула більшість у Держдумі і отримала можливість змінювати конституцію РФ. У зовнішній політиці, схоже, йому вдається обвести навколо пальця Захід у суперечці через Україну і Сирію.

 

Однак, попри все це, не варто переоцінювати російську "стабільність". Про це в своїй статті пише експерт The Atlantic Council Андрес Аслунд. Він нагадує, що рівень роздрібної торгівлі за минулий рік впав на 10%, а в цьому році – ще на 5%. Стандарти життя погіршуються, щоправда протестів на горизонті не видно.

 

Але головне джерело нестабільності ховається у конфліктах між російськими спецслужбами. Путін намагається змінити формат російських служб безпеки і державного управління. Він хоче консолідувати владу в своїх руках, однак старі генерали КДБ досі домінують у Раді безпеки і стоять у нього на шляху.

 

Ставши президентом в 2000 році, Путін був надзвичайно лояльним до своїх старих друзів з радянського КДБ і Санкт-Петербургу. Однак тепер все змінилося. Один за одним колишні КДБісти втрачають свої високі посади. Російський журналіст Євгеній Кисельов, який переїхав в Україну, порівняв тенденцію в Москві з чистками Йосипа Сталіна в 1937 році: тих, хто знав Путіна з часів його роботи в Санкт-Петербурзі чи в радянських спецслужбах і хто може дивитися на нього на рівних, усувають.

 

Все почалося в серпні 2015 року, коли друг Путіна і впливовий голова РЖД Володимир Якунін втратив свою посаду. В лютому був звільнений голова державного банку "Внешэкономбанка" Володимир Дмітрієв, чия фінустанова фінансувала підготовку до Олімпійських ігор в Сочі. А цього літа Путін звільнив одного зі своїх найбільш близьких друзів – Віктора Іванова, який очолював Федеральну службу контролю за обігом наркотиків. В серпні роботу втратив і голова адміністрації президента Сергій Іванов, який був близьким радником Путіна. Всіх їх замінили молодші і більш лояльні технократи зі спецслужб. Схоже, російський президент тепер цінує виконавців більше, ніж порадників. Багатьох чиновників звинуватили в корумпованості, але це не означає, що в Росії почалася антикорупційна кампанія. Адже сам Путін і його друзі із санаційного списку найбільше наживаються на хабарництві. Жертвами стали чиновники і керівники державних підприємств низької ланки.

 

З квітня російські спецслужби почали підготовку до найбільшої реорганізації з часів президента Бориса Єльцина, який повністю ліквідував старе КДБ в 1991 році. Як повідомляла газета "Коммерсантъ", тепер всі російські спецслужби будуть об'єднані в одну Федеральну службу безпеки РФ, яка загалом нагадує радянський КДБ. Інше російське видання повідомляло про вірогідність скасування інституту президента як такого. Натомість може з'явитися таке собі "політбюро", а Путін стане його генеральним секретарем. Таким чином, йому не потрібно буде влаштовувати показові "перевибори", щоб продовжити своє правління.

 

Якщо в Росії хтось і може виступити проти цих намірів, то це Рада національної безпеки РФ, яка в сьогоднішній системі найбільше нагадує радянське "політбюро". Цього року Путін відправив на пенсію трьох членів російського радбезу, всі вони були колишніми агентами КДБ. Їхні місця зайняли головний політичний радник В'ячеслав Володін і новий голова адміністрації президента Антон Вайно. Путін також намагався зробити членом РНБО свого улюбленого охоронця Віктора Золотова. Однак, через 6 днів його ім'я зникло із переліку постійних членів ради без пояснень.

 

Сайт Кремля наполягає, що Золотов досі член організації, а сайт самої ради стверджує протилежне. Таке тривале протиріччя між двома урядовими ресурсами має дуже підозрілий вигляд, якщо пригадати бюрократію Кремля. Аслунд підсумовує, що Путін веде великий наступ, але він може виявитися не таким непереможним, як здається.

 

Раніше видання The American Interest писало, що у Росії триває непомітний військовий переворот. ФСБ поступово взяла під контроль усі фінансові потоки і структури безпеки в країні. Таким чином, вона взяла під свій контроль значний вплив і владу в Росії.

 

А аналітичний центр European Council in Foreign Relations у своєму звіті писав, що режим Путіна може бути повалений через рік. На думку експертів, Росія наближається до краху політичного режиму через надмірну концентрацію влади у руках президента і його оточення, політичну невизначеність, яка унеможливлює стратегічне планування розвитку країни, мілітаризація і загострення внутрішнього конфлікту між елітами. 

 

За матеріалами:DT.UA


21.10.2016 1097 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

718
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2283
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2007
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2033
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6107 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2317 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

192

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1004

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1000

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1260
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

103
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

488
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1949
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26376
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

434
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10348 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7892
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

440
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

288
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

448
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

519
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1453