Прикмети і традиції Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії – чого не можна робити в свято

 

 

Cвято Віри, Надії, Любові і Софії традиційно відзначають у кінці вересня. Це важлива дата в церковному календарі для всіх православних християн.



Це День пам’яті мучениць, який відзначають щороку 30 вересня. Віра, Надія, Любов і матір їх Софія жили в 2 столітті нашої ери в Римській імперії, пише ЗК.

Прикмети і традиції Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії – чого не можна робити в свято


Відомо, що Софія була родом з Мілана. Вона рано овдовіла, після чого перебралася в Рим. Своїх дочок Софія виховувала в християнській вірі і навіть дала їм імена на честь головних християнських чеснот – Віра, Надія і Любов. У той час римська держава жорстоко переслідувала віруючих у Христа



Маленьких дівчаток (старшої Вірі тоді було всього 12, а молодшій Любові лише 9) заарештували, піддали катуванням, а потім убили на очах їх матері.

 

Сама Софія померла на наступний день біля могили своїх дочок. За все пережите Віра, Надія, Любов і матір їх Софія були зараховані до лику святих, і сьогодні завдяки молитвам до них відбуваються чудеса.

Прикмети і традиції Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії – чого не можна робити в свято

Багато дівчат з іменами Віра, Надія, Любов і Софія відзначають іменини саме 30 вересня. Але в церковному календарі є і інші святкові дати, пов’язані з цими іменами.

Дні Ангела для Віри: 26 лютого, 14 червня, 30 вересня, 14 жовтня, 15 грудня, 31 грудня.

Дні Ангела для Надії: 14 березня, 20 березня, 30 вересня, 21 жовтня.

День Ангела для Любові: 30 вересня.

Дні Ангела для Софії: 28 лютого, 1 квітня, 4 червня, 17 червня, 14 серпня, 30 вересня, 1 жовтня 29 грудня, 31 грудня.


Свято має свої незвичайні традиції. Можливо, вони комусь здадуться застарілими, але від цього суть їх не зміниться.

 

День Віри, Надії, Любові 2016: традиції свята

 

30 вересня раніше називали “бабиним святом”, який починали з плачу. Тоді вірили, що ранок цього дня всі жінки повинні починати з гучного плачу, який служить своєрідним оберегом.

Сльози в народній традиції – це не тільки вираз природного горя або смутку, але і форма ритуальної поведінки. І так шанували матір дівчаток Софію, яка померла в трагічній агонії за дочками.

Прикмети і традиції Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії – чого не можна робити в свято



Якщо 30 вересня оплакати всіх своїх близьких і свою власну долю, то протягом року нічого поганого не трапиться. Також раніше в селах влаштовувалися “сільські святці”, коли молодь збиралася, щоб на інших подивитися і себе показати.


Заміжні жінки в цей день навпаки, щоб забезпечити спокійну атмосферу в домі, купували в церкві три свічки, з яких дві ставили там же, в храмі, перед ликом Христа, а одну приберігали для будинку. Опівночі її треба було встановити в середині хлібного короваю, спеціально для цього виставленого на стіл, запалити і вимовити цілих 40 разів поспіль заповітні слова про те, щоб будь-яке зло зникало, а спокій в родині прибував. А вранці нагодувати тим хлібом домочадців (тільки їх і нікого зі сторонніх, навіть гостей) і ні в якому разі не викидати ні крихти.

Святі Віра, Надія, Любов: прикмети


У День Віри, Надії і Любові здавна люди помічали прикмети, щоб судити про найближче майбутнє. Віра, Надія, Любов і матір їх Софія завжди багато розповідали слов’янам.

Прикмети і традиції Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії – чого не можна робити в свято



30 вересня вважається небезпечним і нещасливим днем. У цей день жінка повинна виплакатися з ранку про себе, про свою жіночу долю, про рідних і близьких, про свій будинок для полегшення душі.

Вінчання, заручини і весілля 30 вересня не проводять – погана прикмета. Жінкам не слід сьогодні займатися домашніми справами.

Народні прикмети говорять, що цей день завжди холодний, і дощитиме. Після Віри, Надії, Любові починаються перші заморозки. Якщо полетять журавлі в цей день, то на Покрову буде мороз, а ні, то зима буде пізніше. Зазвичай слідом журавлів кричали: “колесом дорога”, для того, щоб навесні вони знову повернулися в рідні місця.

Якщо в цей день пішов дощ, буде рання весна. На Віру, Надію, Любов сватаються, а на Покрову весілля грають.

Ікона Віра, Надія, Любов і матір Софія



Прийнято вважати, що ікона Віра, Надія, Любов багато в чому допомагає, якщо до неї звернутися зі щирою молитвою.



Через цю ікону звертаються до святих із проханням про створення і збереження сім’ї. Вона допомагає тим, хто хоче мати дітей.



Заміжні жінки з дітьми моляться перед іконою про здоров’я всіх членів сім’ї, про одужання дитини, про позбавлення від жіночих хвороб і захворювань суглобів. Ікона допоможе пережити важку втрату, після молитви перед нею люди позбувася скорботи і печалі.

Прикмети і традиції Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії – чого не можна робити в свято

Проведіть цей день у колі сім’ї.


30.09.2016 5384 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2004
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1878
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1877
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5569 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2169 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1530

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

770

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

834

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1040

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1021
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1793
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3699
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10285
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26170
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10208 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7736
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

917
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

251
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

280
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

402
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1303
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

902