Любця Чернікова: Люблю працювати під Pink Floyd

 

/data/blog/114231/46d237052567091bae97b83e2ea405d1.jpg

 

Ім'я цієї молодої і талановитої дизайнерки добре відоме не лише у її рідному місті Івано-Франківську, але й за його межами. В Україні вишиванки від ЛюбціЧернікової поза конкуренцією. Про красиві, легкі, сучасні та яскраві вишиті сорочки, сукні та костюми мріє чи не кожна жінка. Роздивляючись її колекції під назвами «Гуцулка Ксеня», «Маланка», «Культ», «Жнива» чи «Джерело» одразу хочеться приміряти стильну лляну сукню, вручну розшиту червоними маками, чи зігріваючу корсетку або вовняне пальто із декоративним шнуруванням...

 

А в колекції підназвою «Сьогодні», яку дизайнерка презентуала 20 серпня в Сакраменто, у рамках фестивалю Ukrainian Fair: Together for Freedom, дівчата знайдуть не лише вишиванки, але й етно-костюми та сукні, виготовлені за мотивами борщівської вишиванки.

- Це одна із найлегших за ідеєю та виготовленням колекцій, --  зізнається дизайнерка. – Над її створенням ми працювали близько місяця.

 

- Що надихнуло на роботу?

- Як не дивно, брак коштів та надлишок конопляної та оксамитової тканини. (Усміхається).

 

- На українському ринку ваш бренд вже шість років. Це мало чи багато?

- Шість років це більше ніж один, але менше ніж тридцять. Кажуть, що 90% компаній розпадаються до п'яти років існування, а з тих що залишилися, ще стільки ж припиняють існування на п'ятий рік роботи.. Як бачите, ми перетнули цю межу і розслаблятись не плануємо. Працюємо, робимо висновки та йдемо далі. Найголовніше те, що ми любимо свою роботу і щоранку йдемо в майстерню із вірою в серці та палкою любов'ю до улюбленої справи.

 

 

- Незважаючи на те, що в Україні чимало дизайнерів працюють в етно-стилі ви не побоялись розпочати власну справу. З ким радились і до кого прислухались перед таким важливим кроком у житті? Чи спілкувались із Оксаною Караванською і Роксоланою Богуцькою? Вони теж працюють у цій сфері.

- Коли започатковувала свій бренд, то дизайнерів, які працюють в етно стилі було не так багато. Вишиванки не були настільки популярні, як зараз. Після подій 2013-2014 року з'явилось багато охочих розпочати бізнес на підйомі національної свідомості, а у 2010 вишивали ті, хто люблять це робити. Що ж до порад, то, звісно, я слухала думку мами та своїх батьків: хрещеного та рідного, а також брат з друзями допомагали. Вони розумні успішні хлопці, які багато чому мене навчили. Зізнаюсь, у мене не творча сім»я, швидше математична. Зараз мама з татом на пенсії,а брат уже створив свою сім»ю… Словом, усе як у людей. (Усміхається).

Також, коли задумалась про власну справу, читала багато спеціалізованої літератури. Загалом, моя творча та керівницька ініціатива були побудовані на внутрішньому імпульсі, тому порад потребувала тоді, коли вже не вдавалося критично щось зробити. Відтак, перед початком творчого шляху я не проводила аналіз майбутніх звершень, а просто починала виконувати практично поставлені перед собою завдання, залишаючи теорію викладачам інститутів та шкіл. Що ж до дизайнерів, яких ви назвали, то про їхню творчість  можу сказати лише кілька слів. Приміром, Роботи Оксани Караванської мені категорично не подобаються, чого не можу сказати про речі Роксолани Богуцької. Вони фантастично круті і в мене від них голова обертом!

 

- До речі, із Роксоланою Богуцькою знайомі особисто?

- Ні, але хотіла б з нею поспілкуватись. Також, цікаво було б поговорити із KenZo . Я б  запитала у них, чи взяли б вони мене на стажування. А так щоб товаришувати, то ні. Чесно кажучи, я по природі інтроверт, в мене взагалі друзів мало...

 

- Світовою модою цікавитесь?

- Дуже рідко, я більше орієнтуюсь на старовинні техніки виготовлення одягу, аніж слідкую  за усіма світовими тенденціями.

 

- Так ось чому вас не побачиш у списках Українського тижня моди.

- На цьому святі немає виражених етно-продуктів. Принаймні так кажуть організатори.

 

 

- Любцю, розкажіть трішки про себе. Чим займаєтесь у вільний від роботи час? Чула, що ви полюбляєте звук цимбалів та навіть вчитесь на них грати! А ще читала, що у ваших планах стрибок з парашутом.

- Окрім любові до цимбалів, я багато чим захоплююсь, але от з парашутом не знайома. Стрибати не планую, брат каже що в Україні такий вид спорту небезпечний. Нещодавно спробувала альпінізм-це захоплення не для дівчат. А от без велосипеда життя не уявляю. Це факт. Музику теж люблю. Приміром, більшість моїх робіт створено під улюблений Pink Floyd.

 

- Подорожувати любите?

- Так. Ось минулого року була в Ісландії, а нещодавно тільки провернулась з Грузії. Влітку лечу до Америки, на фестиваль, про який ви згадували, а восени їду в Іспанію. А ще хочу в Мексику, Індію та Китай… До речі, до Сполучених Штатів я вже літала у 2013 році. Відвідувала Чикаго, презентуючи свою виставку. Залишились дуже хороші враження. Надіюсь, що і наступний мій візит теж буде позитивним.

 

 

- Чого очікуєте від подорожі до Каліфорнії?

- Мабуть, важкого перельоту, спеки та нових знайомств. Програма фестивалю дуже насичена..

- До речі, за кордоном у вас теж дуже багато прихильників. Звідки отримуєте найбільше замовлень?

- З Америки, Канади та Польщі. Також, у моїх вишиванках ходять і в Росії. Там у мене живе сестра, яку я дуже люблю. Гостювала у неї три роки тому.

 

 

- У вашому гардеробі багато вишиванок?

- В мене є кілька улюблених речей ручної роботи, хочу собі вишити ще кілька. Ношу їх без причини у будні та святкові дні. Власного вбрання десь ¼ з мого гардеробу, оскільки працюю з ним щодня. Загалом, якщо описувати власний стиль одягу, то він у мене етнічний.

- І наостанок, поділіться творчою мрією?

- Хочу, щоб етнічні українські мотиви існували у повсякденному одязі у пропорції 50/50. Головне, щоб це вбрання виготовлявся у рідній країні!

 

/data/blog/114231/a9bc28dc1abff9016ae8d531a17b5f12.jpg

Розмовляла: Kate Vlas (Art-Lab Agency)


23.08.2016 Kate Vlas 3247 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1910
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1835
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1831
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5395 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2129 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1488

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

707

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

755

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

953

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

986
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1738
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3655
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10222
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26103
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10152 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7689
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

872
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

98
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

203
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

361
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1254
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

850