Європейський модерн у центрі Франківська: комфортно, сучасно та красиво

на правах реклами

/data/blog/112437/8da11ff617642aef389902beba5219df.jpg

 

Незабаром в Івано-Франківську розпочнеться будівництво нового мікрорайону “Центральний”, який планують звести у самому центрі міста, на вулиці Мельника.

 

Нині занедбані, покинуті приміщення у найкоротший термін трансформують у сучасний простір, створений за найновішими проектами і технологіями. А ще тут обіцяють сучасне житло із безпечним двором, де багато зелені, зручна інфраструктура, неймовірне оздоблення фасадів і повна відсутність автомобілів. Відтак це буде комфортний, функціональний та креативний проект, якого досі в місті не було.

 

Раніше знане підприємство «Промприлад», розташоване у середмісті Івано-Франківська, уже багато років не функціонує. Не витримавши умов ринкової конкуренції, завод зайшов у стадію стагнації. Наразі приміщення пустує, завод занепав. Жодна модернізація обладнання, реконструкція будівлі багато років поспіль не проводилися. Підприємство займає велику територію, яку не використовує. Зрештою, якщо вести мову про виробництво, потужності такого масштабу мали б бути зосереджені на окраїнах, подалі від центру міста. Відтак, щоб приміщення у середмісті не пустувало, не занепадало, його планують «оживити». А для міста зробити соціальний та жилий простір.

 

Між будівельною компанією “Спілка забудівників” і акціонерним товариством «Промприлад» укладено договір про співпрацю, який вони реалізовують уже другий рік поспіль. Компанією розроблено низку пропозицій,  їх обговорюють із представниками влади. “Центральний” буде принципово новим для нашого міста, головне тут соціальне спрямування будівництва.

 

Проект майбутнього будівництва розробляв відомий в Україні та світі архітектор Віктор Зотов. Він навів приклади Німеччини, Голландії, Бельгії та деяких інших країн, де раціонально використовують площі, які колись були відведені під виробництво. Навіть у США популярний нині стиль «лофт» – це трансформовані промислові приміщення під жилий простір.

 

 

Мікрорайон «Центральний» на вулиці Мельника планують збудувати таким чином, щоб двір був відмежований від автомобілів. Усі автівки власників квартир, а також гостей будуть розміщені у паркінговій зоні на цокольному поверсі. Площа паркувальних приміщень – понад вісім тисяч квадратних метрів, тут одночасно зможуть розміститися 270 автомобілів. Додаткова придворова парковка забезпечить паркування 400 автомобілів. На першому поверсі функціонуватимуть комерційні, офісні приміщення, заклади громадського харчування і торгівлі. Прибудинкова територія буде відкритою та повністю звільненою від машин. На відміну від усіх інших дворів, тут будуть зелені насадження, вільний прохід для пішоходів та абсолютно безпечний простір для малечі.

 

«Двір у новому об’єкті буде без машин, весь транспорт розміщуватиметься на цокольному поверсі. Будь-яка людина, яка приїжджає в гості, зможе залишити авто на парковці, піднятися ліфтом чи сходами і при цьому жодних незручностей нікому не створить. Відтак мама, яка гуляє з донечкою, не буде хвилюватися за її безпеку, за те, що м’яч покотиться на проїжджу частину, а дитина вибіжить під колеса. Крім того, ми особливо ретельно плануємо благоустрій території, вона буде комфортною та сучасною. Дитячі майданчики, будівлі різних рівнів, декор, покращене оздоблювання фасадів – і це далеко не все. Ми хочемо оформити комплекс у стилі європейського модерну. На цих потребах економити не будемо, адже хочемо зробити все якнайкраще», – розповідає Микола Филюк, директор будівельної компанії «Спілка забудівників».

 

У житловому комплексі передбачене будівництво чотирьох багатоповерхівок на сім, вісім та дев’ять поверхів. Крім того, по цілій території будуть збудовані невисокі, на три, чотири та п’ять поверхів, будинки. Така градація створена не випадково. Перепад різних висот створює полегшене сприйняття реалій, все зроблено для того, щоб око не впиралося в стіну і не складалося враження, що на людину тиснуть бетонні конструкції.

«Крім того, ми плануємо створити масштабну соціальну інфраструктуру. Гастроном, стоматологію, аптеку, діагностичну клініку, ресторани, офіси, центр розвитку дитини – всі ці об’єкти забезпечать затишок та комфорт не лише для мешканців комплексу, а й для жителів міста», – наголошує Микола Филюк.

 

Створення функціональної інфраструктури є одним із найважливіших аспектів, над яким працюють в компанії. До того ж, у компанії обіцяють такі об’єкти, яких досі в місті не було. Наприклад, актова зала  – широкопрофільний експоцентр площею орієнтовно 500 кв. метрів. Вона стане місцем для презентацій, виставок, зустрічей, щоб сюди могли приїхати гості з-за кордону, зібратися молодь чи представники мистецьких кіл.

 

Окрім жилих будівель, компанією планується спорудження кількох значущих для міста об’єктів. Найважливіший і найнеобхідніший – це багаторівнева стоянка, про необхідність побудови якої говорять уже кілька років поспіль. Паркінг відповідного масштабу в Івано-Франківську відсутній, тож проблему корків у середмісті легко вирішити не вдасться. Машин у місті багато, відтак питання слід вирішувати комплексно. Побудову паркінгу, водночас і вирішення наболілої проблеми пропонує «Спілка забудівників».

 

fil-bud.if.ua


29.07.2016 1320 0
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

617
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2236
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1985
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2013
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6014 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2291 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

152

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

978

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

980

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1227
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

464
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1917
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3820
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26332
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

414
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10327 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7870
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

420
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

421
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

504
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1431
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

1024