Як 19-річний студент із Прикарпаття проїхав понад 20 тисяч кілометрів автостопом (фото)

 

 

Прикарпатський юний активіст об’їхав автостопом практично всю Україну, Молдову, Білорусь, невизнану республіку «Придністров'я». Більш як тисяча людей ютили на ніч автостопера під час його подорожей.

 

До речі, каучсерфінг – ще один вид безкоштовного відпочинку, який сьогодні є популярним у світі. Учасники каучсерфінгу безкоштовно діляться один з одним місцем для ночівлі під час подорожей, організовують спільні подорожі та розвивають культурний взаємообмін.

 

 

Автостоп, як стиль життя

Андрій Мироняк родом з Коломиї. Зараз хлопець навчається в Івано-Франківську. Майбутній юрист два роки тому, переглядаючи відео-блоги автостоперів, які підкоряли світ у подорожах, вирішив і сам спробувати що собою являє цей вид відпочинку.

 

Автостоп – це безкоштовний спосіб пересування попутним транспортом. А знаком автостопера, який «ловить» автомобіль на дорозі – є його піднятий великий палець вгору. Коломиянин разом з друзями цим способом безкоштовно подорожує по різних країнах.

 

«Спочатку це були короткометражні подорожі, - розповідає Андрій Мироняк. – Першою поїздкою був маршрут Коломия - Яремче. А згодом це захоплення переросло у подолання довших дистанцій, інших країн. Виникла так би мовити залежність від поїздок у нові, ще незвідані досі місця».

 

 

Водії діляться інформацією про незвідані місця, якої немає навіть в інтернеті

За словами Андрія, автостоп – це можливість спілкування з різними людьми. Оскільки водії здебільшого лояльно ставляться до автостопера, з радістю розповідають про все, що цікавить юнака. Дехто навіть пригощає обідом чи вечерею і пропонують переночувати у себе вдома, коли на дворі сутеніє.

 

«Водії, які зупиняються, щоб безкоштовно підвести до вказаного місця, розповідають не тільки історії про себе, але й діляться цікавою інформацію про місця чи регіони, до яких прямуєш. І часто буває, що почуту інформацію не знайти на просторах інтернету і водночас вона є значно цікавішою та пізнавальною для мандрівника, ніж, приміром, та, котру читаєш на різних сайтах».

 

 

Україна є хорошою країною для автостопу

Автостопер з Прикарпаття розповідає, що не всюди люди обізнані про такий спосіб пересування. Тож, студентові доводиться інколи розповідати водіям про автостоп, після чого ті не відмовляються відвозити його безкоштовно до вказаного місця.

 

До речі, як правило, автостопери під час зупинки транспорту на дорозі у руках тримають папір з надписом міста, в яке прагнуть потрапити.

 

«З власних спостережень під час моїх поїздок автостопом, можу сказати, що найбільше знають про цей вид пересування на Західній Україні, - ділиться думками Андрій Мироняк. - На дорозі можемо чекати до 20-ти хвилин, поки хтось зупиниться, щоб підвести. У Білорусі теж не виникало труднощів під час зупинки водіїв, коштів не брали. Втім, у Молдові багато хто не розумів що таке автостоп, тому доводилось пояснювати».

 

«Україна здивувала красою місць, Білорусь – чистотою, Молдова – гостинністю», - автостопер Андрій Мироняк.

 

«Найцікавіші місця, які проїхав автостопом, знаходяться в Україні, - провадить розмову прикарпатський студент. - Дуже багато є красивих місцин, але, на жаль, про них інформація ніде не афішується, не рекламуються. І на превеликий жаль, вони є мало відвідувані».

 

 

Підкорення Європи автостопом

У планах юнака об’їздити автостопом всю Європу. Особливо, мріє про подорожі Швецією, Фінляндією. Тож, дочекавшись літніх канікул, розпочне цьогорічний особистий сезон автостопу з Польщі.

 

На завершення нашої розмови Андрій побажав усім частіше подорожувати і розвиватися, мовляв, як говорив Святий Августин: «Світ - це книга. І той, хто не подорожує, читає тільки одну сторінку».

 

 

Олена Козаченко


28.05.2016 Олена Козаченко 2465 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

680
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1947 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1138 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

560
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6906 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11402 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

340

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1088

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1118

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1113
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

76
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

288
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1086
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

658
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

756
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2953
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4447
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18445
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

80
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

327
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

357
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

667