Приречені бути безпритульними: Мешканці будинку на Мазепи, 35А просять право на життя

 

/data/blog/105336/e9655465dc4a7c4277aa7eeedceaddec.jpg

 

Влада Івано-Франківська уже 5 разів не присвоює адресу будинку по вулиці Мазепи, 35А, бо чекає на рішення судів. Феміда зволікає із прийняттям рішення через ту категоричну позицію, яку до останнього часу займала міська рада.

 

Судові процеси затягуються і вже майже 2 роки більше ста жителів багатоповерхівки опинилися поза законом. Офіційно вони безпритульні.

 

Ще у 2014 році міські депутати на емоціях прийняли показове рішення визнати будівництво незаконним, самочинним і подати до суду з вимогою знести 8-поверховий будинок. А тепер, щоб не впасти обличчям в бруд, юристи міськвиконкому усіляко намагаються далі гнути лінію.

 

На сьогодні в різних судових інстанціях знаходиться кілька справ. В першу чергу, йдеться про оскарження вже виданих дозволів на підставі яких забудовник здійснював будівництво. Також міською владою оскаржуються містобудівні умови і обмеження, які вона сама ж раніше видала. І по-третє, оскаржується декларація про початок будівельних робіт та про готовність будинку до експлуатації – власне про знесення будинку. За оцінками юристів, судові тяганини триватимуть ще близько 3 років.

 

Незважаючи на це протистояння, мешканці будинку на Мазепи, 35А об’єдналися в ініціативну групу і наполегливо просять міську владу присвоїти їхньому будинку поштову адресу. Вони запевняють, що міськвиконком такою безвідповідальною позицією свідомо робить їх заручниками ситуації, шантажує забудовника та просто ставить на коліна пересічних іванофранківців.

 

«Ми залишилися поза законом. Насправді! Ми не можемо без присвоєної адреси отримати прописку. А від цього страждають абсолютно всі мешканці нашого будинку. Ми не можемо прописати дітей, не маємо права віддати їх до садочку чи школи. Переселенці, які купили тут житло, не можуть легалізувати у Франківську. Бійці АТО не можуть оформити посвідчення учасника бойових дій і користуватися законними пільгами. Пенсіонери не можуть без адреси оформити субсидію. А, до речі, за комуналку ми всі платимо по тарифу, як юридична особа, а в кілька разів більше! Ми живимо в квартирах, але по документах ми всі бомжі», - розповідає пенсіонерка Ірина Дячук.

 

Люди кажуть, що адресу їхньому будинку не присвоюють без жодних юридичних обґрунтувань та підстав. І так уже 5 разів.

 

«Члени виконкому за наше питання просто не голосують. І таким чином питання весь час відкладається. Вони кажуть, що поки справа в суді нічого прийматися не буде. Ми надсилаємо офіційні звернення до влади з вимогою пояснити чому не приймається рішення про присвоєння адреси. А чиновники нам відписують, що це питання просто не набрало необхідної кількості голосів. І так ми вже п’ятий раз ходимо по колу», - скаржиться переселенка з Маріуполя Оксана Лисечко.

 

Тим не менше, жителям таки вдалося достукатися до новообраного міського голови та знайти порозуміння. Новий міський голова Руслан Марцінків на останній зустрічі з людьми вислузав проблеми та пообіцяв піти мешканцям на компроміс.

 

«Нам вдалося дійти порозуміння зРусланом Марцінківим. Ми довго обговорювали усі ті складнощі та неприємності, які мають усі мешканці будинку через не присвоєну адресу. Руслан Романович з розумінням поставився до нас і до проблеми, яка уже кілька років не дає нам повноцінно жити. Міський голова пообіцяв, що піде на поступки і посприяє, щоб міськвиконком таки присвоїв нам адресу», - розповідає мешканка будинку Юля Канюс.

 

З юридичного боку, будівельна фірма всі юридичні вимоги для присвоєння будинку адреси дотримала. Забудовник отримав усю дозвільну документація для будівництва. ДАБІ видала декларацію про готовність будинку до експлуатації. Будівельна компанія сплатила більше 700 тисяч гривень до бюджету міста у фонд соціально-економічного розвитку. Тож уже п’ятий раз фірма подавала на розгляд виконкому повний пакет документів, а члени МВК ігнорували голосування. При цьому, присвоєння адреси є технічним рішенням, яке приймається безумовно, коли подана документація, що передбачена законодавством. Але цього чомусь уже вп’яте не робиться.

 

Поза очі та в коментарях ЗМІ члени виконкому аргументують це тим, що справа по забудові знаходиться у судах. Але хоча б одного кінцевого рішення суду прийдеться чекати що дуже довго, а загалом розпочато 5 судових процесів по Мазепи, 35А. Тому мешканці будинку не здаються і просять міську владу дати можливість їм нарешті жити по-людськи.

 

«Ми не розуміємо, навіщо нас донедавна влада тримала в заручниках і так знущалася. Яка різниця, зносити будинок з адресою чи без неї? А якщо чекати кінцевого рішення судів, то ми будемо так бомбувати ще кілька років. Чесно, навіть ворогу не побажаю бути на моєму місці. Єдине, що просимо – дати нам нормального жити хоча б доки не закінчуться суди. А там рішення суду поставить останню крапку. Але хоча б весь цей час ми будемо повноцінними мешканцями Івано-Франківська. Сподіваюся, що міський голова Руслан Марцінків дотримає свого слова, яке нам дав. Ні на кого більше надію не маю», - ділиться Світлана Сагній, жителька будинку на Мазепи, 35А.

 

Максим Круть

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Жителька будинку на Мазепи 35а, переселенка Оксана Лисечко: Нас вразила жорстокість іванофранківців, але будемо йти до кінця

Івано-Франківська міська рада відмовляється виконувати рішення судів

Іванофранківці через петицію вимагають від влади присвоїти поштовий адрес Мазепи 35а

Боротьба із забудовниками по-«свободівськи»: подвійні стандарти та адміністративний тероризм


27.04.2016 Максим Круть 1325 5
Коментарі (5)

Василь Пролорензо 2016.04.27, 15:37
Ви знаєте,мені все цікавіше і цікавіше слідкувати за перипетіями цього будинку. Хто як думає,що буде далі?
Василь Пролорензо 2016.04.27, 15:42
Ви знаєте,мені все цікавіше і цікавіше слідкувати за перипетіями цього будинку. Хто як думає,що буде далі?
Анастасія Корлиб 2016.04.27, 15:51
Буде все розвиватись в типовому жанрі міської влади: будуть тягнути до кінця це переоивання з пустого в порожнє, людям урветься терпець, і тільки тоді ми побачим хоча б якісь дії! Будем чесними, міській владі глубоко плювати, всі діють тільки щоб набити собі кишені!
Іван Бойчук 2016.04.27, 15:52
я думаю,далі буде все те саме раз за разом,ще кілька місяців.а далі будівлю зносити не будуть,як писав Прут.її реприватизуює міська влада і перепродасть заново.
Максим Гирич 2016.04.27, 16:32
Погоджуюсь з Іваном, таке продовження дійсно можливе... Я гадаю, що міська влада під кінець баталій приватизує будинок, будівельну компанію залишить з пустими руками, а всім іншим буде говорити: " ми за містян, ми вирішуємо пробоеми якісно..." і тому подібне. Залишилось вияснити - за яких саме вони містян?
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2003
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1877
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1876
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5566 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2168 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1528

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

769

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

832

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1038

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1019
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1791
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3698
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10284
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26169
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10206 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7734
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

916
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

248
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

278
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

401
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1300
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

901