Економічна криза і Лівія

 

 

 

Я зовсім не збираюся коментувати те важке марення, що стосується Лівії, яке сьогодні йде з усіх екранів і звучить з усіх мікрофонів. Вже й так зрозуміло, що в Лівії, фактично, почалася наземна операція НАТО, що контрольовані НАТО сили здійснюють масові вбивства і геноцид здійснюють мирного населення, що в інформаційному полі картинки, які передають так звані «інформаційні агентства» практично повністю постановочні і до реальності відношення не мають, і так далі, і тому подібне. Зрештою, в інтернеті можна знайти і правду щодо подій у Лівії. Я хочу зупинитися на зовсім іншому обставину.

 

Події в Лівії продемонстрували, що сьогодні, після ліквідації альтернативного глобального проекту, для еліти «Західного» проекту немає ні закону, ні честі, ні совісті (сумління, втім, у них ніколи не було, це специфіка цього проекту). Точніше, він діє тільки для «своїх», яких стає все менше і менше. І ось тут виникає принципове питання: чому всі учасники економічної діяльності вважають, що їх чекає інша доля, ніж громадян Лівії?

 

Тому що вони звикли жити добре? Ну, так і жителі Лівії теж звикли - тепер будуть відвикати, причому навряд чи на життя нинішнього покоління щастя повернеться. НАТО навряд чи зупиниться - вбити Каддафі і знищити пам'ять про всі його позитивні діяння тепер для них питання життя або смерті, а потенціали Лівії та НАТО несумірні. А своїх вбитих і поранених (загибель яких приховати не вдасться) «спишуть» на Афганістан, Ірак або пару-трійку авіаційних катастроф.

 

Тому що вони «свої»? А з чого, власне, вони це взяли? Емігранти з Африки та Азії теж рвалися в Європу, щоб їх записали в «свої». Сьогодні вже майже зрозуміло, що справа закінчиться для них погано - у багатьох країнах Європи майже неминуче повернення крайнього націоналізму, можливо і у формі фашизму. Зрештою, в 30-ті роки від Балтики до Чорного моря в Європі був фашизм, він цілком укладається в «європейські цінності», а економічна криза зараз буде сильнішою, ніж тоді, коли безробіття досягала «жалюгідних» 40% активного населення.

 

Можливо, ті численні бізнесмени, «віннери», які «зробили» себе за останні 30 років, завдяки тому, що, за правильну поведінку і особисту активність, отримали доступ до емісійних грошей, теж думають що вони "свої"?

 

А ось тут вже починається економіка. Частка фінансового сектора у світовій економіці до II Світової війни становила не більше 10%, до 70-х років вона піднялася до 20%. А сьогодні фінансовий сектор перерозподіляє на свою користь до 70% створюваного в економіці прибутку, причому сама економіка виросла відтоді лише рази в два. Це означає, що, в абсолютному вираженні фінансовий сектор (у якому або через який, в основному, і створювалися особисті капітали в останні десятиліття) повинен скоротитися на порядок, відносно - рази в три-чотири. Це означає, що загальна кількість багатих в світі скоротиться в кілька разів, або, іншими словами, три з чотирьох нинішніх «своїх» багатіїв стануть жебраками. І от питання: чи будуть це ті люди, які «відбулися» в останні десятиліття або ті, чиї багатства йдуть з попередніх століть?

 

Переведемо все сказане на зрозусілу мову ще раз. Саме поняття «свій»-«чужий» найближчим часом в рамках самого «Західного» глобального проекту буде принципово змінюватися. Причому - на користь різкого, в рази, скорочення кількості цих самих «своїх». І ніхто не буде їм пояснювати, мовляв, хлопці, здавайте валюту, поводьте себе тихенько і йдіть, отримуйте талони на безкоштовний суп для себе і своєї родини. Бо хто не встигне - той запізниться і буде голодувати.

 

Ні, буде інакше. Шановні і гідні інформаційні агентства та консультанти почнуть їм пояснювати, що лівійські повстанці вже захопили Тріполі... ой, перепрошую, тобто, що починається бум в новій «фемто-технологічній» галузі і туди потрібно терміново вкладати всі гроші, тому що саме там майбутнє... А потім ці гроші несподівано зникнуть...

 

Або ж, що стан банківської системи в тій чи іншій країні не просто гарний, але «просто ваабщє!», а потім банки там почнуть валитися, разом з грошима наївних громадян, які будуть абсолютно щиро дивуватися, як же так, вони ж «свої».

 

А деякі навіть почнуть подавати в суди, щиро вважаючи, що де-небудь в Лондоні вони чесні. Між своїми - можливо, не пробував, та й не можу, тому що для них я вже точно не «свій», але між «своїми» і «чужими» ... Ну, нехай спробує сьогодні Каддафі судитися з питання абсолютно безпардонної конфіскації його активів...

 

Повторю ще раз, оскільки тема це не просто важлива, а дуже важлива. Протягом багатьох десятиліть, поки «Західний» глобальний проект розширювався, він міг собі дозволити і розширення своєї еліти і «допущених» до грошей, у яких створювалися, в тому числі, за рахунок роботи найпотужнішою пропагандистської машини, відчуття, що вони «свої». Тепер все змінилося - і всі ці люди, мільйони людей, будуть самим цинічним чином кинуті. Причому та ж пропагандистська машина буде їм пояснювати, що це не результат цілеспрямованої політики, а їхні особисті проблеми, пов'язані з тим, що вони раптово і несподівано стали «лузерами». Мабуть, сон їм приснився поганий або з'їли що-небудь...

 

 

 

Я пропоную розглядати цей текст як попередження тим, хто вважав своє життя в останні десятиліття успішним. Порівняйте своє життя з життям громадян Лівії, які теж вважали, що нафта - їх загальна і їм належить відповідна частина доходів від цієї нафти. Так ось - вас чекає те ж саме, причому в найближчий час. І якщо ви не хочете стати жертвою різних неприємностей - діяти потрібно вже зараз. І не кажіть потім, що вас не попереджали!

 

Михайло Хазін,

Око планети

 


27.08.2011 Михайло Хазін 1531 3
Коментарі (3)

Кук 2011.08.28, 14:40
Шкода, що Хазін з цікавого аналітика перетворюється на мілкого пропагандиста МС і рускава міра. Все що він останнім часом говорить - лише дискредитація західного світу, Європи і тд., краще б він на власний путінський режим подивився так само критично, а Захід якось і без повчань Хазіна дасть собі раду
КукІШ 2011.08.28, 17:42
До КУКа. Ти, друже певно свободівець, бо тобі всоди мерещяться "проїскі Крімлья" і "агєнти рускога міра"? Добра стаття, яка стосується не тільки заходу, а й сходу включно з Україною - бо гаплик якщо почнеться то всім буде не весело, всюди. А те, що захід зробив з Лівією, це просто блюзнірство і гріх - "вбити" таку країну, до якої і Європі в деяких аспектах було далеко.. І що там зараз буде - "демократія" Братів мусульман? Ну-ну..........
НИК др.КУКУ 2011.08.31, 01:23
ГАПЛИК БУДЕ НЕ ЛИШ ЮДЕЯМ-БАНКІРАМ ЄС А І МАСКОВСКІМ. І УКР! В СІМ СУТЬ СТАТІ. І РАДІТИ ТРЕБА ВСІМ. І СВОБОДА ТЕЖ вс ОЛІГАРХІВ ВСІХ НАПРЯМІВ. ТАКА ПОЗИЦІЯ ЯК КУКА Х-НА ДЛЯ КУНу, УПА І т.п. НАШ ДОРОГОВКАЗ: СОЦ-НАЦ проти СОЦ-ІНТЕР.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1185
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2511
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2107
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2160
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6530 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2448 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

331

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1143

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1276

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1394
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

271
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

581
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2057
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26506
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

548
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10456 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8006
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

530
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

398
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

541
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

619
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1578