До Дня Героїв коломийські ветерани ОУН-УПА отримають по 300 грн

У Коломиї вже відзначили День героїв. І хоча його ще офіційно не визнали державним святом, на захід зібралося багато люду, а головне – молоді. Урочиcта хода середмістям відбулася під синьо-жовтими і червоно-чорними прапорами та з портретами героїв України.

 

Свято Героїв – це день пам’яті усіх тих українців, які присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну. У 1941 році Другий Великий Збір ОУН постановив щороку, 23 травня, відзначати День героїв. До здобуття Україною незалежності урочистості в цей день відбувалися підпільно.

 

У Коломиї з нагоди Дня героїв відбулася урочиста академія та панахида біля пам’ятника Степанові Бандері.

 

Почесний громадянин міста Коломиї Дмитро Гриньків виступив перед громадою і, зокрема, сказав: «Пам’ять про героїв потребує в нинішній час не тільки вшанування, але й глибокого вивчення і осмислення їхніх подвигів і продовження їхньої справи в умовах сучасності. Лише такий підхід може надихнути молоде покоління продовжити українські визвольні змагання».

 

По обидва боки біля пам’ятника Степанові Бандері посадили одвічний символ України – калину. Один кущ посадили представники міської та районної влади, а другий «герої нової доби» – сотенний УПА Мирослав Симчич, політрепресований Дмитро Гриньків, отець Зиновій Карась, голова Коломийської міської організації Конгресу українських націоналістів Володимир Янкевич та засновник Коломийської станиці «Пласт» Любомир Грабець.

 

Урочиста хода за участю представників міської і районної влад, молоді та громадськості пройшла середмістям. На чолі колони коломийські пластуни несли портрети героїв України різних часів – княгині Ольги, Богдана Хмельницького, Симона Петлюри, Євгена Коновальця, Степана Бандери, Романа Шухевича, В’ячеслава Чорновола.

Для кожного українця цей день особливий. Ігор Кічак, політрепресований, колишній підпільник ОУН наголосив: «Я вважаю героями тільки тих, хто загинув за волю України. Я відбув у таборах 18 років і не вважаю це героїчним».

 

Голова спілки художників «Ко-ло-ми-я» Емілія Бережницька була дуже емоційною та відзначила, що цим разом зібралося багато люду відсвяткувати День героїв. «Мені вперше здалося, що ожила Україна. Це все було щиро, просто, аж хочеться, щоб було постійно так. А головне, щоб молодь долучалася до таких заходів», – сказала мисткиня.

 

Міськрайонні урочистості продовжилися вже в Народному домі. Там відбулася святкова академія, а водночас на стадіоні «Юність» з нагоди свята влаштували спортивні змагання.

 

«Цьогоріч урочистості відбулися на найвищому рівні», – зазначила членкиня громадської ради Ольга Вітенко. «Для мене це дуже велике свято. Хотілося б подякувати і міській владі, і всім, хто долучився до цього свята. Особливо радісно, що у святкуваннях взяла участь велика кількість молодих людей. На жаль, Україна чи не єдина нація, яка донедавна не знала своїх героїв, і зараз душа радіє від того, що я бачу молодь, що вона вчиться шанувати своїх героїв, так як це повинно бути», – наголосила пані Вітенко.

 

До речі, цьогоріч коломийські ветерани ОУН-УПА отримають разову грошову допомогу (300 гривень) до Дня героїв. Про це стало відомо на засіданні виконавчого комітету Коломийської міської ради, де члени виконкому проголосували «за» одностайно.

Оксана ОСТРОВСЬКА
Коломийські ВІСТИ


30.05.2011 2569 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1261
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2554
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2127
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2189
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6582 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2468 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

363

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1170

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1300

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1431
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

295
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

152
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

598
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

59
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26529
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

564
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10478 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

53
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

71
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

419
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

567
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

634