ШІСТЬ ПИТАНЬ лідеру ВО «Свобода» Олегу Тягнибоку

Ексклюзивні відповіді Олега Тягнибока на традиційні ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ від "Фіртки":

 

Чи вдасться представникам «Свободи» очолити Львівську та Івано-Франківську обласні ради?

Якщо б вибори відбулись чесно і ми отримали ту кількість мандатів, яка б мала належити нам (принаймні якщо враховувати ті 24%, які показали екзит-поли). Але з кожним днем зменшується наш відсоток і, відповідно, кількість депутатів від «Свободи».

Спроба створення антивладної більшості на Франківщині буде. У Львові ми рахували, що матимемо близько 50 депутатів, а маємо 41. Можна сформувати більшість, хоча голова обласної Львівської адміністрації Горбаль заявив, що більшість формуватиметься навколо Партії регіонів. Вони взяли всього-на-всього шість мандатів, тобто він щось знає, чого ми не знаємо. Очевидно вже є ті демократичні сили, які тільки хочуть виглядати демократичними.

Повірте у «Свободи» є достатньо кадрів, які зможуть зайняти цю посаду (ред. – у деяких інтернет-виданнях з’явилась інформація ніби Олег Тягнибок хоче стати головою Львівської обласної ради). Ми поборемося за голову  Львівської та Івано-Франківської облрад.

 

Чи можливе блокування ВО «Свобода» з іншими демократичними силами в Україні?

Будемо дивитись, будемо вести перемовини. Зараз дуже складно говорити про якісь можливі консультації чи об’єднання. Закінчиться виборча кампанія і ми тоді оцінимо ситуацію.

Деякі політичні сили зійдуть з політичної арени, деякі можливо переоцінять свої можливості. Ми вже бачимо, що деякі із політичних сил, де уже відбуваються нові сесії, починають голосувати синхронно із Партією регіонів. Для нас це є  дивним. Маємо приклади у Київській області, де ті, які під час виборів називали себе великими опонентами Партії регіонів, зараз вони одноголосно віддають голоси за кадрову політику, яку пропонує Партія регіонів у різних місцевих радах.

На загальноукраїнському рівні такий діалог щодо злиття політичних сил – занадто складний. На місцях можемо говорити про такі речі, але це буде залежати від того, хто реально захоче боротися з режимом.

 

Що слід очікувати українцям після місцевих виборів?

До президентських виборів ще дуже далеко, хоча ми б хотіли, щоб вони були достроковими. Парламентські вибори можливо будуть швидше, тим більше, що влада – Партія регіонів, вже напевне проаналізувала результати місцевих виборів, де вони просто зрозуміли, що можна нахабно фальсифікувати «мажоритарку», можна фальсифікувати вибори тут зокрема в Івано-Франківську. Думаю, що вони зараз будуть ухвалювати новий закон про вибори, згідно з яким введуть мажоритарно-пропорційну, або стовідсоткову мажоритарну систему.

 

На майбутніх президентських виборах вас називають головним опонентом чинного глави держави, будете йти в президенти?

До президентських виборів ще далеко, ми думаємо про парламентські. Зараз аналізуємо нинішню ситуацію, що ми отримали. Можна говорити, що 30% наших мандатів по всій Україні вкрали. Напевне дострокові вибори (ред. – парламентські) будуть весною і тоді ми спробуємо мати своє представництво і будемо боротися за першу націоналістичні фракцію у Верховній Раді України.

 

Ви укріпили свої позиції на Заході, а як щодо інших регіонів України?

На Сході ми показали результат, який був на заході України чотири роки тому. Тобто пройшло чотири роки, і результат, який мала «Свобода» в Західній Україні продублювався у східних областях. «Зарубали» нас на Полтавщині, Черкащині, Вінниччина – 2,99%. То смішно.

Соціологічні опитування при виході показували більший результат.  У Харкові у нас пристойний результат, у нас є депутати в Ізюмській міській раді, тобто у найсхіднішій території держави. «Мажоритарники» у нас є на Дніпропетровщині. Оскільки «Свобода» має депутатську фракцію в Київській обласній раді, ми можемо говорити, що свою ідеологію ми переносимо не тільки через Збруч, але й через Дніпро.

 

Кажуть, що Олег Тягнибок має стосунки з олігархічними кланами…

Це є брехня і фантазія. Хтось починає розказувати, а хто?, – наші опоненти. Вони хочуть певним чином виправдати свою  поразку і починають поширювати усяку нісенітницю на «Свободу». А найкраще кинути бездоказові звинувачення. Покажіть мені хоч одного кандидата в депутати в наших списках, який би був олігархом, або людиною олігарха.


09.11.2010 Марія ПЕТРІВ 2065 2
Коментарі (2)

Краля 2010.11.16, 11:46
Мій сусід -новоспечений депутат Івано-Франківської міської ради від свободи, сьогодні 16 листопада, а він з запою ще не вийшов після виборів. Святкує перемогу. Дивуюся, як алкоголіки стають депутатами. Кричить за стіною "смерть москалям", "слава нації" і тому подібні гасла істеричним голосом...
Періот 2010.11.16, 14:11
Ти брешеш, ссс...аааа!!! Свободівці не п'ють і не лихословлять. Вони не москалі.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1280
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2573
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2140
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2204
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6621 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2482 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

375

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1188

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1313

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1446
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

311
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

610
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

86
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26548
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

575
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10491 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

86
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

117
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

429
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

575
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

646